RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Fajny wynik na Euro? Powtórzyć ćwierćfinał z Francji!”

Dla Łukasza Fabiańskiego Paulo Sousa przygotował rolę zmiennika (fot. Thomas Eisenhuth/Getty Images)
Dla Łukasza Fabiańskiego Paulo Sousa przygotował rolę zmiennika (fot. Thomas Eisenhuth/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

– Mamy ogromną jakość zarówno indywidualnie, ale też jako drużyna. Nawet teraz, gdy patrzę, jak ciężko pracujemy, drużyna wygląda na świadomą tego, co chce dokonać. Mam wrażenie, że możemy osiągnąć fajny wynik, a byłoby nim powtórzeniem tego, co na Euro we Francji – powiedział podczas konferencji prasowej Łukasz Fabiański. Reprezentacja Polski rozpoczyna udział w turnieju już na niewiele ponad tydzień.

Grzegorz Lato: Lewandowski jak ja? Macie za duże wymagania!

Robert Lewandowski jest naszym najlepszym piłkarzem, zdobył wszystko w klubie, ale ja mu życzę jeszcze jednego – żeby coś osiągnął z reprezentacją....

zobacz więcej

Selekcjoner Biało-Czerwonych Paulo Sousa krótko po objęciu kadry jasno określił hierarchię wśród bramkarzy reprezentacji. Numerem jeden jest Wojciech Szczęsny, a Fabiański – drugim golkiperem. On sam nie ma z tym żadnego problemu.

– Jestem na tyle doświadczony, że jestem w stanie to „ogarnąć” i skoncentrować się na pracy. Z własnego doświadczenia wiem, że trzeba być gotowym w każdym momencie, niezależnie od tego, jakie decyzje zostały podjęte. Już parę razy byłem w takiej sytuacji, i te decyzje przyjmowałem różnie, raz lepiej, raz gorzej. Czasami bywałem zaskoczony, a czasem się tego spodziewałem. Kiedy przekazano mi tę informację, przyjąłem to spokojnie, ale nie ukrywam, że kiedy taką informację przekazano mi za kadencji trenera Adama Nawałki, to inaczej reagowałem – wspomniał.

Zaznaczył jednak, że bez względu na okoliczności i sposoby przekazywania informacji przez trenerów, wiadomość o tym, że jest się „drugim”, zawsze jest rozczarowaniem.

– Nigdy jednak nie chciałem roztrząsać takich sytuacji i publicznie wylewać swoich żali. Ja zdaję sobie sprawę, że takie decyzje są trudne też dla drugiej strony. Koniec końców, moja rolą pozostanie to, by dobrze prezentować się na boisku, a nie szukanie jakiegoś wsparcia – wyjaśnił.

Biało-Czerwoni przebywają na zgrupowaniu w Opalenicy, które potrwa do 8 czerwca i zakończy się meczem towarzyskim z Islandią w Poznaniu. Dzień później Polacy przeniosą się do Sopotu i tam pozostaną w trakcie turnieju.

Występ w fazie grupowej mistrzostw Europy polscy piłkarze zainaugurują 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Pięć dni później w Sewilli ich rywalem będzie Hiszpania, a 23 czerwca ponownie w Rosji zmierzą się ze Szwecją.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej