RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Lekarz chciał po raz trzeci zaszczepić się na COVID-19. Podał nie swoje dane

Na razie nie można otrzymać nadprogramowej dawki szczepionki (fot. David Greedy/Getty Images)
Na razie nie można otrzymać nadprogramowej dawki szczepionki (fot. David Greedy/Getty Images)

59-letni lekarz ze Śremu chciał po raz trzeci zaszczepić się na COVID-19. Podał dane młodszego od siebie o 23 lata mężczyzny, co wzbudziło podejrzenia personelu medycznego szpitala w Sokołówce (pow. kaliski), gdzie medyk pojawił się na szczepienie.

Kiedy trzecia dawka szczepionki? Jest komentarz ministerstwa zdrowia

Nie ma w Polsce i Unii Europejskiej rekomendacji o konieczności podawania trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19 – powiedział rzecznik...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w czwartek w szpitalu w Sokołówce (powiat kaliski). Lekarz przyjechał do placówki ze Śremu, oddalonego od placówki o 110 km. – Został poproszony o dowód osobisty. Wtedy powiedział, że dokumenty zostawił w samochodzie, a później twierdził, że w ogóle nie ma ich przy sobie. Nie potrafił też podać numeru PESEL wpisanego przy rejestracji – powiedziała PAP koordynator szczepień w Sokołówce z ramienia Starostwa Powiatowego w Kaliszu Wioletta Przybylska.

Uwagę personelu medycznego zwróciło także to, że lekarz wyglądał na znacznie starszego niż wskazywały wpisane dane. W dokumentach potrzebnych do szczepienia, wpisane były dane mężczyzny urodzonego w 1985 roku.

Czwarta fala i trzecia dawka szczepionki na jesieni? Kraska odpowiada

Eksperci mówią, że z grupy, która nie będzie zaszczepiona, na jesieni może być nowa zwyżka nowych zakażeń – powiedział w programie „Kwadrans...

zobacz więcej

– Cała sytuacja zaniepokoiła nas, więc wezwaliśmy policję. Mężczyzna próbował nas odwieść od tego, twierdząc, że chciał przyjąć trzecią dawkę. Według nas jako lekarz mógł w inny sposób ją otrzymać – powiedziała Przybylska.

Obecnie kaliska policja, pod nadzorem prokuratury, prowadzi czynności w sprawie podrobienia dokumentów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej