RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Premier Morawiecki: Nie mam żadnych kont za granicą

Popieramy ustawę o jawności majątku polityków – zaznaczył (fot. PAP/Piotr Polak)
Popieramy ustawę o jawności majątku polityków – zaznaczył (fot. PAP/Piotr Polak)

Najnowsze

Popularne

Ani żona, ani ja nie mamy żadnych aktywów – żadnych środków, żadnych funduszy i żadnych kont za granicą. Żadnych zagranicznych inwestycji – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Odnaleziono list gończy wydany za Kornelem Morawieckim. Pokazał go premier

Premier Mateusz Morawiecki opublikował na Facebooku fotokopie listu gończego, wydanego za jego ojcem Kornelem Morawieckim w 1985 roku.

zobacz więcej

Szef rządu na pytanie dziennika „Fakt” o majątek, „formalnie majątek pana żony”, powiedział, że nie ma żadnej części nieujawnionej.

„Przez około 20 lat pracowałem w bankowości. Od 2007 r. byłem prezesem trzeciego największego banku w Polsce. Rzeczywiście zarabiałem bardzo dużo pieniędzy i nigdy tego nie ukrywałem. Razem z żoną inwestowaliśmy w nieruchomości. Kiedy podejmowałem decyzję o przejściu do polityki, miałem propozycję pozostania w szeroko pojętym sektorze bankowym i zarabiania pieniędzy. Jednak to mnie nie interesowało” – powiedział Morawiecki.

Dodał, ten rozdział w jego historii jest zamknięty. „Ale przechodząc do polityki, nie chciałem, by wpływała na mnie działalność gospodarcza żony: sukcesy czy porażki. W związku z tym dokonaliśmy rozdzielności. Powiem dodatkowo, bo żona mnie do tego upoważniła, że ani ona, ani ja nie mamy żadnych aktywów – żadnych środków, żadnych funduszy i żadnych kont za granicą. Żadnych zagranicznych inwestycji” – podkreślił w rozmowie z gazetą.

Morawiecki był pytany, czy jako premier czeka na to, by ustawa o jawności majątków najbliższych członków rodzin polityków została odmrożona (od ponad roku bada ją Trybunał Konstytucyjny – przyp. red.). „Absolutnie niczego nie zamrażamy i jesteśmy zwolennikami jawności” – zadeklarował Morawiecki.

„Popieraliśmy ustawę o jawności majątku polityków, gdy była ona dyskutowana (jesień 2019). I popieramy ją cały czas” – mówił premier.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej