RAPORT

Pogarda

Schetyna o Tusku: Zawsze tak przekazywano pałeczkę

Schetyna wierzy w powrót Tuska (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Schetyna wierzy w powrót Tuska (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Jest gotowy wrócić – powiedział o Donaldzie Tusku były przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, odnosząc się do jego słów o gotowości do podjęcia „każdej decyzji, żeby pomóc odwrócić niebezpieczny bieg spraw”.

Tusk przejmie władzę w PO? „Jestem gotów zrobić wszystko”

Jestem gotów zrobić wszystko, żeby Platforma Obywatelska nie przeszła do historii – oświadczył w TVN24 były premier Donald Tusk. Polityk...

zobacz więcej

– Wydaje się, że to jest nowa jakość w tej debacie czy tej rozmowie o jego (Donalda Tuska) powrocie – powiedział w Radiu Plus b. przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, odnosząc się do słów b. premiera w TVN24 o tym, że „mentalnie, emocjonalnie, życiowo” jest „gotów podjąć każdą decyzję, żeby pomóc odwrócić ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw”.

Dopytywany o to, czy oznacza to, że Tusk wraca, Schetyna odpowiedział, że obecny szef Europejskiej Partii Ludowej „jest gotowy wrócić”, a także, że „wszystko zależy od jego rozmowy z przewodniczącym Borysem Budką”.

– Zawsze tak było w Platformie, że to przekazywanie pałeczki wynikało z takiego daleko idącego zaufania i wspólnej troski o przyszłość – powiedział Schetyna.

Pytany o to, czy uważa, że Tusk jest potrzebny PO, były przewodniczący partii wskazał, że „taki powrót i nowa jakość – stara nowa jakość – w polskiej polityce po tej stronie opozycyjnej jest potrzebna, bo potrzebne jest wspólne znalezienie płaszczyzny porozumienia”.

Tajny scenariusz z Tuskiem. „Wybory uzupełniające i fotel marszałka”

Działacze Platformy Obywatelskiej rozważają konkretny scenariusz powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki – informuje wpolityce.pl. Były premier...

zobacz więcej

Opozycja nie wygra najbliższych wyborów, które będą krytyczne, kluczowe co do przyszłości, jeżeli nie będzie ze sobą współpracować. Musi ze sobą współpracować, ale żeby współpracować, musi mieć elementarne zaufanie do siebie – wskazał Schetyna.

Na pytanie, czy w interesie Polski 2050 jest współpraca z PO, skoro partia Szymona Hołowni zdystansowała ją w sondażach, odpowiedział: „To nie konkurencja”. – Naszą konkurencją jest PiS. I Szymona Hołowni, i Platformy Obywatelskiej; wierzę, że większości czy wszystkich ugrupowań opozycyjnych – mówił.

Jak dodał, chodzi o to, żeby zbudować relacje i wygrać wybory z PiS, a jeśli opozycja nie znajdzie płaszczyzny współpracy, przegra je.

I tak patrzę na możliwy czy zapowiadany powrót Donalda Tuska. Jest on osobą z ogromnym doświadczeniem i pozycją w polityce nie tylko krajowej, ale i międzynarodowej, i mógłby spełnić rolę integrującą opozycję, pokazującą wspólny projekt i ustalającą czy gwarantującą zasady współpracy – powiedział Schetyna.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej