SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Poznań. Wiadomo, kim jest mężczyzna postrzelony przez policjantów

Zdjęcia z karetki pogotowia po interwencji (fot. Facebook/Pogotowie Ratunkowe w Poznaniu)
Zdjęcia z karetki pogotowia po interwencji (fot. Facebook/Pogotowie Ratunkowe w Poznaniu)

W Poznaniu ulicami miasta chodził zakrwawiony mężczyzna, wobec którego musieli interweniować funkcjonariusze policji. Agresor został postrzelony. Badanie wykazało, że był pod wpływem narkotyków.

KAS i CBŚP przejęły 20 mln nielegalnych papierosów

Krajowa Administracja Skarbowa i Centralne Biuro Śledcze Policji podczas akcji w Warszawie i okolicach zabezpieczyły ponad 20 mln sztuk...

zobacz więcej

Do tego zdarzenia doszło w czwartek około godziny 11 na poznańskim Antoninku. Mężczyzna w średnim wieku – cały we krwi, jak się później okazało, we własnej – chodził po ulicy i dziwnie się zachowywał.

Świadkowie wezwali policję. Kiedy na miejsce przyjechali funkcjonariusze, mężczyzna nie reagował na ich polecenia; policjanci użyli broni.

Mężczyzna został postrzelony w nogę i brzuch. Po tym jak został obezwładniony, funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe – poinformował mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Jak poinformowało poznańskie pogotowie ratunkowe, podczas interwencji ucierpiał także jeden z policjantów – doznał niegroźnego urazu – a postrzelony mężczyzna ma zaburzenia psychiczne.

– Mężczyzna to 39-letni mieszkaniec Osiedla Warszawskiego. Badanie wykazało, że był pod wpływem narkotyków. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań – mówi Borowiak portalowi tvp.info.

źródło:
Zobacz więcej