RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Elon Musk wkracza do branży gastronomicznej. Powstanie sieć restauracji Tesla

Elon Musk niebawem otworzy sieć restauracji szybkiej obsługi (fot. Nora Tam/South China Morning Post via Getty Images)
Elon Musk niebawem otworzy sieć restauracji szybkiej obsługi (fot. Nora Tam/South China Morning Post via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Electrek Tesla złożyła wniosek o rejestrację znaku firmowego własnych restauracji. Elon Musk podążając za coraz bardziej popularnymi w Stanach Zjednoczonych restauracjami drive–thru, chce wprowadzić na rynek własną sieć lokali tego typu.

Tesla wycofuje tysiące pojazdów ze sprzedaży. Z jakiego powodu?

Amerykański producent samochodów elektrycznych Tesla Inc. wycofuje prawie 6000 pojazdów, ponieważ śruby zacisków hamulcowych mogły się obluzować,...

zobacz więcej

Musk postanowił spełnić swoje marzenie, poszerzając plany o zbudowanie nie jednej, a całej sieci restauracji. W czasie pandemii koronawirusa sprzedawanie jedzenia na wynos stało się jedynym sposobem na funkcjonowanie restauracji, co prawdopodobnie miało duży wpływ na decyzję właściciela Tesli.

Lokalizacja samych restauracji nie jest jeszcze znana. Musk zapowiadał wcześniej, że mają znajdować się przy stacjach do ładowania, a jest ich ponad 2,5 tys. na świecie. Rozwiązanie to wydaje się być całkiem rozsądne, biorąc pod uwagę czas ładowania aut.

Marka Tesla w listopadzie zeszłego roku wprowadziła na rynek własną tequilę. W 2018 r. w Musk pisał o tym na Twitterze. Trunek nazwał wówczas „tesquilą” przez co uznano to za żart. Jednak alkohol został wprowadzony na rynek i sprzedawany w cenie 250 dolarów za butelkę. Towar rozszedł się w zaledwie kilka godzin. Być może „testauracje” staną się równie popularne.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej