RAPORT

Pogarda

Tusk przejmie władzę w PO? „Jestem gotów zrobić wszystko”

Tusk zostanie senatorem? (fot.  Sean Gallup/Getty Images)
Tusk zostanie senatorem? (fot. Sean Gallup/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Jestem gotów zrobić wszystko, żeby Platforma Obywatelska nie przeszła do historii – oświadczył w TVN24 były premier Donald Tusk. Polityk skrytykował też obecnego przewodniczącego PO Borysa Budkę.

Tajny scenariusz z Tuskiem. „Wybory uzupełniające i fotel marszałka”

Działacze Platformy Obywatelskiej rozważają konkretny scenariusz powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki – informuje wpolityce.pl. Były premier...

zobacz więcej

Donald Tusk został zapytany o to, czy chce przejąć przywództwo w Platformie Obywatelskiej. – Czytam te rozmaite spekulacje czy interpretacje różnych wypowiedzi, jestem gotów zrobić wszystko, żeby PO nie przeszła do historii – mówił.

Tusk stwierdził, że ma przekonanie, iż PO jako partia „odpowiedzialnego centrum” jest „warunkiem niezbędnym, jeśli myślimy o wygranej w najbliższych wyborach parlamentarnych”.

Pytany o ocenę przewodniczącego partii Borysa Budki Tusk mówił, że przejął on przywództwo w momencie bardzo trudnym, ale „jest dobrym szefem”.

Zapytany, czy jest gotów kierować partią odparł, że o tym, jak jej pomóc będzie jeszcze w czerwcu, rozmawiał z Budką. – Odpowiem na to pytanie Borysowi Budce i koleżankom i kolegom z PO – mówił.

– Będę rozmawiał z wieloma osobami jeszcze w czerwcu, jak wzmocnić PO i opozycję – powtarzał. Konkretnie na pytanie odpowiadać nie chciał.

Pytany o nieoficjalne doniesienia mediów, że może wystartować do Senatu w wyborach uzupełniających były premier stwierdził: „To kłopotliwa sytuacja, bo czytam scenariusze, które piszą dziennikarze i politycy, a to nie są moje scenariusze”.

– Nie wiążę swojej wizji przyszłości z tym, co zdarzy się w najbliższym czasie w Olsztynie czy z tym, co stanie się z senator Lidią Staroń – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej