RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

KAS i CBŚP przejęły 20 mln nielegalnych papierosów

Ukryte były za skrzynkami z ziemniakami (fot. Policja)
Ukryte były za skrzynkami z ziemniakami (fot. Policja)

Krajowa Administracja Skarbowa i Centralne Biuro Śledcze Policji podczas akcji w Warszawie i okolicach zabezpieczyły ponad 20 mln sztuk nielegalnych papierosów. Część towaru ukryta była w naczepie samochodu, za skrzynkami z ziemniakami. Rynkowa wartość papierosów to ok. 15,5 mln zł.

Duża operacja służb. W akcji 300 funkcjonariuszy KAS

Krajowa Administracja Skarbowa rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą VAT. W akcji udział wzięło 300 funkcjonariuszy; zatrzymano...

zobacz więcej

Justyna Pasieczyńska z Izby Administracji Skarbowej przekazała, że funkcjonariusze KAS wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji na jednym z parkingów w Warszawie skontrolowali samochód dostawczy. Na podstawie ustaleń operacyjnych funkcjonariusze dowiedzieli się, że w pojeździe mogą być papierosy bez polskich znaków akcyzy.

– W samochodzie ujawniono prawie 9 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ukryte były za skrzyniami z ziemniakami. Kierowca pojazdu został zatrzymany do wyjaśnienia, a towar zabezpieczony – podała rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji, nadkom. Iwona Jurkiewcz.

Funkcjonariusze przeszukali również mieszkanie zatrzymanego kierowcy i jedną z hal magazynowych w Nowym Dworze Mazowieckim. Tam znaleziono kolejnych 11,6 mln sztuk nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Łącznie zabezpieczyli ponad 20,6 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. – Wartość kontrabandy oszacowano na 15,5 mln zł, a gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa mógłby stracić ponad 25 mln zł – przekazała rzeczniczka mazowieckiej KAS.

67-letni kierowca pojazdu został zatrzymany i przesłuchany w charakterze podejrzanego. Przedstawiono mu zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego.

Rzeczniczka CBŚP poinformowała, że był on w przeszłości zatrzymywany za kradzieże z włamaniem. Postępowanie w jego sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola.

Towar został zabezpieczony (fot. Policja)
Towar został zabezpieczony (fot. Policja)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej