RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Smuda wraca na trenerską ławkę. Zaskakujący kierunek

Franciszek Smuda ostatnio prowadził Górnika Łęczna (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
Franciszek Smuda ostatnio prowadził Górnika Łęczna (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Najnowsze

Popularne

Franciszek Smuda trenerem Wieczystej Kraków. Były selekcjoner reprezentacji Polski obejmie klub z okręgówki w lipcu. Na stanowisku zastąpi Przemysława Cecherza, który niespodziewanie został zwolniony.

To będzie lato pełne futbolu. Euro 2020 i Copa America w TVP

Tak dużej dawki futbolu nie było od dawna. W związku z pandemią COVID-19, która do góry nogami wywróciła piłkarski kalendarz, Euro i Copa America...

zobacz więcej

Występująca na szóstym poziomie rozgrywek Wieczysta wygrała do tej pory wszystkie ligowe mecze, a w 23 spotkaniach strzeliła aż 181 bramek. Największa gwiazdą zespołu jest Sławomir Peszko. W klubie występuje także m.in. były reprezentant Polski Radosław Majewski.

Nie udałoby się ściągnąć do klubu takich piłkarzy, gdyby nie zaangażowanie Wojciech Kwietnia. Właściciel sieci aptek nie szczędzi grosza na sprowadzanie kolejnych piłkarzy.

Aspiracje? Wieczysta ma notować kolejne awanse, a pomóc ma w tym Franciszek Smuda. 72-letni szkoleniowiec wraca na trenerską ławkę po ponad dwuletniej przerwie. Ostatnio bez większych sukcesów pracował w Górniku Łęczna.

Wcześniej trenował m.in. Wisłę Kraków, Legię Warszawa czy Lecha Poznań, był selekcjonerem reprezentacji Polski podczas Euro 2012.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej