RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Obok posiadłości Meghan i Harry’ego znaleziono szczątki człowieka

Księżna Meghan i książę Harry (fot. Chris Jackson/Getty Images)
Księżna Meghan i książę Harry (fot. Chris Jackson/Getty Images)

W kalifornijskiej miejscowości Montecito, kilka metrów od posiadłości, w której mieszkają księżna Meghan i książę Harry, archeolodzy odkryli ludzkie szczątki. Według wstępnych szacunków mogą one liczyć kilka tysięcy lat.

Szczątki 12-latki w jaskini koło Ojcowa. W ustach miała czaszkę ptaka

Przybyła do Polski wraz z najeźdźcami podczas potopu szwedzkiego. Nie wróciła jednak do Skandynawii. Pochowano ją w jaskini Tunel Wielki... z...

zobacz więcej

Znaleziska dokonano podczas prac związanych ze zmianami w architekturze krajobrazu miejscowości. Kości spoczywały metr pod ziemią, tuż przy drodze obok posiadłości należącej do książęcej pary. Biuro szeryfa hrabstwa Santa Barbara w rozmowie z dziennikiem „Daily Mail” potwierdziło, że miejsce, gdzie odkryto ciało, nie znajduje się na terenie posesji Meghan i Harry'ego.

Według wstępnych ustaleń antropologa sądowego, którego sprowadzono, aby pomógł śledczym, kości mogą należeć do przedstawiciela Indian z plemienia Chumash, którzy żyją w centralnej i południowej Kalifornii od 11 tysięcy lat. Badania szczątków wciąż trwają. Do sprawy włączono Komisję ds. Rdzennych Amerykanów, która ma ustalić, co się z nimi później stanie.

Meghan i Harry kupili posiadłość w Montecito w 2020 r. za 15 milionów dolarów. Jej poprzednim właścicielem był rosyjski biznesmen Siergiej Griszin. W tej urokliwej miejscowości na północ od Los Angeles domy mają też m.in. Oprah Winfrey, Ellen DeGeneres i Gwyneth Paltrow.

Czytaj także: Szczątki 215 dzieci w masowym grobie. Mroczna tajemnica Kanady

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej