RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Patrol użył broni w trakcie interwencji. Postrzelony mężczyzna w szpitalu

W trakcie policyjnej interwencji padły strzały (fot. Shutterstock)
W trakcie policyjnej interwencji padły strzały (fot. Shutterstock)

Do szpitala trafił mężczyzna postrzelony w czwartek w Poznaniu w trakcie policyjnej interwencji. Funkcjonariusze sprawdzają okoliczności zdarzenia. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany został też funkcjonariusz.

Zakrwawiony chodził z nożem po ulicy. Rzucił się na policjanta

W Legnicy mężczyzna rzucił się z nożem na policjanta. Napastnik został postrzelony w nogę trakcie zatrzymania. Ranny trafił do szpitala; jego życiu...

zobacz więcej

Jak powiedział rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, przed południem policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańców poznańskiego Antoninka o zakrwawionym mężczyźnie przemieszczającym się ulicami.

– Na miejsce pojechał patrol policji. Mężczyzna nie reagował na polecenia policjantów. W pewnym momencie doszło do sytuacji, w której funkcjonariusze musieli użyć broni – postrzelili tego mężczyznę w nogę i w brzuch – podał Borowiak.

Na miejsce zostało wezwane pogotowie. Ratownikom udało się uratować życie postrzelonego; pacjenta w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala. Rzecznik powiedział, że z informacji podawanych przez szpital wynika, że życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo. Ratownicy udzielili też pomocy medycznej poszkodowanemu w trakcie interwencji funkcjonariuszowi.

Andrzej Borowiak dodał, że trwa analiza przebiegu zdarzenia, o sprawie powiadomiony został prokurator. Na razie nieznane są bliższe okoliczności zdarzenia.

Czytaj także: Gwałtownie ruszył i potrącił policjanta. Padły strzały

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej