RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Sousa odejdzie po Euro? „To nie są plotki”

Paulo Sousa jest trenerem reprezentacji Polski od stycznia 2021 roku (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Paulo Sousa jest trenerem reprezentacji Polski od stycznia 2021 roku (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Paulo Sousa ma ofertę objęcia Fenerbahce Stambuł. Czy to oznacza jego rozbrat z reprezentacją Polski? To niewykluczone. – Nie jest to plotka, słyszałem, że są kluby, które interesują się naszym szkoleniowcem – potwierdził Zbigniew Boniek.

Zieliński jak Świderski i przytomność Sousy. Jak Polacy grali z Rosją? [ANALIZA]

W pierwszej połowie sporo walki, w drugiej – sporo pozorowania gry. W towarzyskim meczu Polski z Rosją (1:1) wiało nudą, ale przecież nie rozegrano...

zobacz więcej

Według tureckich mediów Sousa jest głównym kandydatem do objęcia Fenerbahce Stambuł. W jego kontrakcie z PZPN jest możliwość rozwiązania umowy po zakończeniu mistrzostw Europy. Czy Portugalczyk latem zmieni pracodawcę? Boniek tego nie wykluczył.

– Każdy dobry piłkarz i dobry trener ma propozycje. To jest rzecz w piłce absolutnie normalna. Trener Carlo Ancelotti miał ważny kontrakt z Evertonem, a dziś jest w Realu Madryt. Natomiast my koncentrujemy się wyłącznie na mistrzostwach Europy. I dziś dla nas nie jest to żaden temat. Życie jednak wiele razy pokazało różne scenariusze. Nie jest to plotka, bo ja też słyszałem, że są kluby, które interesują się naszym szkoleniowcem. Sousa ma kontrakt z PZPN-em, on czuje się tu fantastycznie – podsumował prezes PZPN.

Na razie przed Portugalczykiem mistrzostwa Europy. Jakie cele postawił przed nim Boniek?

– Nasz plan minimum to wyjście z grupy. Natomiast – co dalej, to zobaczymy. Wszystko jest możliwe. To zależy, na kogo wpadniemy, gdzie zagramy, ale i od wielu innych czynników – dodał Zibi.

Euro 2020 rozpoczyna się w 11 czerwca. Występ w fazie grupowej podopieczni Sousy zainaugurują 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Pięć dni później w Sewilli ich rywalem będzie Hiszpania, a 23 czerwca ponownie w Rosji zmierzą się ze Szwecją.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej