RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kanclerz Austrii poparł Nord Stream 2. „Pokój tylko razem z Rosją”

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz (L) i prezydent Rosji Władimir Putin (P) (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)
Kanclerz Austrii Sebastian Kurz (L) i prezydent Rosji Władimir Putin (P) (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)

Pokój w Europie będzie panował „tylko razem z Rosją, a nie przeciwko niej” – ocenił kanclerz Austrii Sebastian Kurtz, wyrażając poparcie dla budowy gazociągu Nord Stream 2. „Normalnie Święte Przymierze 2.0 nam się kroi” – skomentował na Twitterze Grzegorz Kuczyński, publicysta, autor książek o Rosji.

Nord Stream 2. Testament Stasi i KGB

Niemcy mają podobno coraz więcej wątpliwości, czy kontynuować projekt Nord Stream 2 wspólnie z Rosją. Powód? Zamach na Aleksieja Nawalnego. Nigdy...

zobacz więcej

Sebastian Kurz, główny gość zagraniczny trwającego w Petersburgu forum ekonomicznego, zapewnił w czwartek, że jego kraj, „tak jak i Niemcy, nadal popiera Nord Stream 2”, ponieważ projekt ten „jest zgodny z interesami gospodarczymi” Austrii.

W czwartkowym wywiadzie dla agencji TASS austriacki kanclerz oświadczył, że Rosja i UE powinny „dyskutować o różnicach poglądów” i jednocześnie „współpracować w sferach, w których mają wspólne interesy”. Pokój w Europie będzie panował „tylko razem z Rosją, a nie przeciwko niej” – przekonywał Kurz.

Słowa Kurza szybko wywołały lawinę komentarzy. „Normalnie Święte Przymierze 2.0 nam się kroi” – napisał na Twitterze Grzegorz Kuczyński, publicysta, autor książek o Rosji. Nawiązał w ten sposób do sojuszu zawartego przez Austrię, Prusy i Rosję w 1815 w Paryżu, po zakończeniu wojen napoleońskich.. „No tak bo Rosja nieodmiennie od 1917 nic innego nie robi jak tylko buduje pokój. Na ludzkich kościach”; „Będą mieć i hańbę, i wojnę” – komentują internauci. CZYTAJ TAKŻE: Zełenski użył „opcji atomowej”. Putin: my tak tego nie zostawimy

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej