RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Służby specjalne Białorusi i Rosji będą wspólnie walczyć z „destrukcyjnym wpływem Zachodu”

Porozumienie Białorusi i Rosji ws. działań przeciwko Zachodowi (fot. PAP/EPA/SERGEI ILYIN/SPUTNIK/KREMLIN)
Porozumienie Białorusi i Rosji ws. działań przeciwko Zachodowi (fot. PAP/EPA/SERGEI ILYIN/SPUTNIK/KREMLIN)

Komitet Bezpieczeństwa Państwowego (KGB) Białorusi i Służba Wywiadu Zagranicznego Rosji (SWR) będą wspólnie przeciwdziałać destruktywnym działaniom Zachodu – oświadczyli szefowie obu służb we wspólnym komunikacie.

„Żabę gotuje się powoli”. Analityk o stosunkach Putina z Łukaszenką

Wyniki wielogodzinnych rozmów Putina i Łukaszenki w Soczi podczas minionego weekendu, które we wtorek białoruski lider prezentował jako listę...

zobacz więcej

„SWR i KGB w duchu tradycyjnie bratnich relacji porozumiały się o prowadzeniu wspólnych działań, mających na celu przeciwdziałanie destrukcyjnej działalności Zachodu, mającej na celu destabilizację sytuacji politycznej oraz społeczno-ekonomicznej na terenie państwa związkowego (Białorusi i Rosji – red.)” – napisano w komunikacie, wydanym po spotkaniu w Witebsku szefa KGB Iwana Cierciela i dyrektora SWR Siergieja Naryszkina.

O rozmowach białorusko-rosyjskich poinformowała w czwartek agencja Interfax-Zachód. W czasie spotkania szefowie służb specjalnych omówili „wyniki i perspektywy współdziałania w zakresie obrony interesów narodowych Rosji i Białorusi w warunkach agresywnej polityki USA i krajów Zachodu na kierunku rosyjskim i białoruskim”.

Jak poinformowano, strony zamierzają skonsolidować wysiłki, by wzmocnić potencjał Moskwy i Mińska wobec nowych wyzwań i zagrożeń dla bezpieczeństwa państwa związkowego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej