RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Żegnaj Paweł! Polscy strażacy w żałobie

Starszy ogniomistrz Paweł Czerniak miał 44 lata (fot. PSP Żary)
Starszy ogniomistrz Paweł Czerniak miał 44 lata (fot. PSP Żary)

Paweł Czerniak (44 l.) z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach zginął w wypadku samochodowym.  Do zderzenia dwóch ciężarówek doszło na drodze Nowogród Bobrzański – Zielona Góra.  Strażak był wielokrotnie odznaczany, m.in. trzema medalami za zasługi dla pożarnictwa. W ubiegłym roku uratował życie 10-letniemu dziecku. 

W Dniu Strażaka ocalili zabytkowy kościół przed ogniem

Doszczętnie spłonął dach zabytkowej plebanii w Jakubowie (powiat polkowicki) na Dolnym Śląsku. Do pożaru doszło w nocy z poniedziałku na wtorek....

zobacz więcej

Wypadek miał miejsce we wtorek, 1 czerwca,  około godz. 7.30 na wysokości miejscowości Krzewiny (małopolskie). Doszło tam do zderzenia dwóch ciężarówek, jedną z nich prowadził 44-letni strażak z Żar.  Paweł Czerniak nie był w tym czasie na służbie. Mężczyzna zginął na miejscu. Drugi z kierowców, w bardzo ciężkim stanie przez pogotowie ratunkowe został przetransportowany do szpitala.

   St. ogn. Paweł Czerniak na co dzień pełnił  służbę na stanowisku Starszego operatora sprzętu w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach. W straży pożarnej służył od 20 lat – poinformował portal osp.pl.    

  

  Uratował 10-letniego chłopca rannego w wypadku


W dniu 13 lipca 2020 roku st. ogn. Paweł Czerniak w czasie wolnym od pracy  uratował życie dziecka poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym. Dzięki jego natychmiastowej interwencji służby ratunkowe wygrały walkę o życie chłopca.

St. ogn. Paweł Czerniak w tym roku otrzymał złoty medal  „Za Zasługi dla Pożarnictwa” , wcześniej kilka innych wyróżnień. 

Zobacz też Rowerem przez Europę. Siemianowicki policjant chce pomóc rodzicom chorego chłopca        

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej