RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Najnowszy sondaż. Dwie partie w kryzysie, jedna wypada z Sejmu

Sondaż.  Posłowie na sali obrad Sejmu (fot. PAP/Mateusz Marek)
Sondaż. Posłowie na sali obrad Sejmu (fot. PAP/Mateusz Marek)

Sondaż przeprowadzony dla portalu wpolityce.pl wskazuje, że Koalicja Obywatelska od ostatniego badania straciła kolejne 2 pkt. proc. Jeszcze większy spadek zanotowała w tym czasie Konfederacja. Mimo to eurosceptycy wciąż utrzymują się powyżej progu wyborczego – w przeciwieństwie do Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Dziennikarz pokazał, jak pracuje opozycja. Te zdjęcia mówią wszystko

Premier Mateusz Morawiecki rzucił rządowi kolejne wyzwania. Na specjalnie zwołanej konferencji przedstawił plan, by w 100 dni zaproponować Polakom...

zobacz więcej

Liderem sondażu pracowni Social Changes niezmiennie pozostaje Prawo i Sprawiedliwość. Najnowsze badanie pokazuje, że partia Jarosława Kaczyńskiego cieszy się obecnie poparciem aż 35 proc. badanych. Oznacza to wzrost o 1 punkt procentowy.

Swoje rekordowe wyniki notuje z kolei Polska 2050 Szymona Hołowni. W sondażu wskazało ją 27 proc. Polaków – wzrost aż o 3 pkt. proc.

Zobacz także -> Czy Niemcy chcą bardziej intensywnej współpracy Rosja-UE? Sondaż

Wciąż traci Koalicja Obywatelska ciesząca się obecnie poparciem 15 proc. badanych. Dla formacji kierowanej przez Borysa Budkę jest to jednoznaczne ze spadkiem o 2 punkty.

Bez zmian Lewica, na którą wskazało 9 proc. badanych.

Co ciekawe, aż 3 punkty straciła Konfederacja, notująca wynik na poziomie 7 proc. wskazań.

Bez zmian utrzymuje się poparcie dla Kukiz‘15 - 3 proc.

Zobacz także -> Sondaż. Ponad połowa Polaków uważa, że bogaci powinni płacić wyższe podatki

Mocno zaniepokojeni mogą być ludowcy. PSL zyskało 1 punkt, ale wciąż oznacza to poparcie nie gwarantujące wejścia do Sejmu – 3 proc. wskazań.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1057 osób w dniach od 28 do 31 maja 2021 roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej