RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wyciek w rafinerii w Teheranie. Kłęby dymu nad miastem [WIDEO]

W rafinerii położonej w południowej części irańskiej stolicy Teheranu wybuchł w środę duży pożar. Jak dotychczas nie ma informacji o ofiarach ani o przyczynach pojawienia się ognia. Czarny dym jest widoczny z centrum miasta oddalonego o 20 km od rafinerii Tondgujan Petrochemical Co. Strażacy usiłują opanować ogień.

Potężny wybuch w rafinerii. Część konstrukcji runęła. Są ofiary

Co najmniej dwie osoby zginęły, a siedem zostało rannych w wyniku ogromnej eksplozji w rafinerii ropy naftowej firmy Astron w Kapsztadzie w...

zobacz więcej

W ostatnich dniach temperatury w Teheranie sięgają 40 stopni Celsjusza. – Wyciek z instalacji gazu płynnego w obiekcie spowodował pożar – powiedział w telewizji państwowej Mansour Darajati, szef organizacji zarządzania kryzysowego w Teheranie. Jak dodał, przyczyna pożaru zostanie zbadana.

Do pożaru w rafinerii doszło kilka godzin po tym, jak największa jednostka marynarki wojennej Iranu Chark zapaliła się i zatonęła w Zatoce Omańskiej w okolicach cieśniny Ormuz. Załoga okrętu została bezpiecznie ewakuowana. Irańskie media nie podały przyczyny tego pożaru.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej