RAPORT

Pogarda

Tesla wycofuje tysiące pojazdów ze sprzedaży. Z jakiego powodu?

Wycofanie samochodów ze sprzedaży (fot. Shutterstock)
Wycofanie samochodów ze sprzedaży (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Amerykański producent samochodów elektrycznych Tesla Inc. wycofuje prawie 6000 pojazdów, ponieważ śruby zacisków hamulcowych mogły się obluzować, co może z kolei doprowadzić do utraty ciśnienia w oponach – wynika z upublicznionych w środę dokumentów.

Chiński reżim boi się aut marki Tesla

Pracownikom niektórych urzędów w Chinach zabroniono parkowania samochodów marki Tesla na terenie placówek rządowych z powodu obaw związanych z...

zobacz więcej

Wycofanie obejmuje niektóre pojazdy Model 3 z lat 2019-2021 i Model Y z lat 2020-2021.

W dokumentacji Tesli w krajowym urzędzie bezpieczeństwa ruchu drogowego NHTSA stwierdzono, że nie ma doniesień o wypadkach czy obrażeniach związanych z tym problemem, a firma w razie potrzeby sprawdzi i dokręci lub wymieni śruby zacisku.

Firma przekazała, że luźne śruby zacisku hamulca mogą pozwolić mu na oddzielenie się i kontakt z obręczą koła, co może – jak to ujęto – „w bardzo rzadkich okolicznościach” spowodować utratę ciśnienia w oponach.

Tesla sprecyzowała, że w przypadku „mało prawdopodobnego” uszkodzenia pojazdu z powodu poluzowanego lub brakującego łącznika, zorganizuje holowanie do najbliższego serwisu w celu naprawy.

Z dokumentów wynika, że Tesla została poinformowana w grudniu ub.r. o incydencie z udziałem pojazdu Model Y z roku 2021 z brakującym elementem mocującym na tylnym zacisku hamulca po stronie kierowcy. Od tego czasu firma podjęła środki, aby zapobiec poluzowaniu śrub w procesie montażu.

Czytaj także: Kłopoty Tesli. Na razie nici z jazdy autonomicznej?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej