RAPORT

Wojna na Ukrainie

Aborcyjny Dream Team radzi, jak oswoić dziecko z aborcją

„Niektóre osoby decydują się na aborcję, bo już mają tyle dzieci, ile chcą” (fot. Shutterstock, zdjęcie ilustracyjne)
„Niektóre osoby decydują się na aborcję, bo już mają tyle dzieci, ile chcą” (fot. Shutterstock, zdjęcie ilustracyjne)

Inicjatywa Aborcyjny Dream Team opublikowała „poradnik” o tym, w jaki sposób rozmawiać ze swoim dzieckiem o temacie aborcji. Szokujące wskazówki dotyczą nawet trzyletnich dzieci.

Broniarczyk z „Aborcyjnego Dream Teamu” chwali się aborcjami w 6. miesiącu ciąży

„To manipulowanie nastrojami społecznymi a nie rzetelne dziennikarstwo” – komentuje materiał TVN24 o aborcji w Polsce Natalia Broniarczyk....

zobacz więcej

„Jak rozmawiać z dzieckiem o aborcji?” – tak nazywa się poradnik, który opublikowano na stronie Aborcyjnego Dream Teamu.

„Czy wiesz, że jedynymi dostępnymi zasobami dla dzieci na temat aborcji są materiały antyaborcyjnej propagandy, której celem jest nakłonienie małych dzieci do myślenia, że aborcja jest zła? Na prawie każdym rogu wisi antyaborcyjny plakat. Dzieci mijają je na rowerach, deskorolkach czy hulajnogach. Może nie zawsze dają do zrozumienia, że chcą o tym rozmawiać, ale na pewno je widzą” – czytamy na wstępie.

Działaczki przekonują, że rozmowa o aborcji z dzieckiem to znakomita okazja, by porozmawiać też o „reprodukcji”.

„Odpowiedź powinna być oczywiście dostosowana do wieku i wiedzy osoby pytającej. Tłumaczenie pięcioletniej osobie procedury medycznej z użyciem określeń biologicznych raczej nie skończy się dobrze. Dziecko niewiele zrozumie i będzie poszukiwać odpowiedzi gdzieś indziej. Małym dzieciom w przedziale wiekowym 3-7 lat taka odpowiedź powinna wystarczyć: aborcja dzieje się wtedy, gdy osoba jest w ciąży, ale nie chce w niej być. Niektóre osoby biorą specjalne tabletki, by już nie być w ciąży” – opisano.

W kolejnym fragmencie poradnika można przeczytać, jak rozmawiać o tym ze starszymi dziećmi.

„Możesz zaspokoić ich ciekawość mówiąc: aborcja dzieje się wtedy, gdy osoba jest w ciąży i już nie chce w niej być. W brzuchu bardzo małe, połączone ze sobą komórki zaczynają rosnąć, aż urosną tak bardzo, że stają się dzieckiem. To jest jednak długi proces. Niektóre osoby biorą specjalne tabletki, albo mają operacje, by usunąć te komórki, zanim staną się dzieckiem” – czytamy.

„Niektóre osoby decydują się na aborcję, bo już mają tyle dzieci, ile chcą. Czasem też dzieje się tak, że niektóre osoby nie mają wystarczająco dużo pieniędzy, by mieć więcej dzieci. Ważne, żeby pokazać, jak bardzo aborcja jest powszechna – prawie 1 na 4 osoby mogące zajść w ciążę decyduje się na aborcję w pewnym momencie swojego życia” – piszą aborcjoniści.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej