RAPORT

Wojna na Ukrainie

Dramat Lecha Wałęsy. Pomoże mu syn milioner?

Lech Wałęsa szukał już pracy, co zrobi teraz? (fot. arch.PAP/Jan Dzban)
Lech Wałęsa szukał już pracy, co zrobi teraz? (fot. arch.PAP/Jan Dzban)

Lech Wałęsa od dłuższego czasu informuje o swoich problemach z pieniędzmi. Były prezydent oświadczył, że szuka pracy, bo 6 tys. zł emerytury nie starcza mu na życie. Czy rozwiązaniem problemów byłego prezydenta może być pomocna dłoń od jego syna – europosła Jarosława Wałęsy? Jak wynika z jego oświadczenia majątkowego, jest milionerem.

Wałęsa ujawnił swój wielki problem. Tego od posła PO się nie spodziewał

Lech Wałęsa nie tak dawno poinformował, że z powodu problemów finansowych poszukuje pracy. Byłemu prezydentowi na życie nie wystarcza 6 tys. zł...

zobacz więcej

77-letni Lech Wałęsa z nastaniem pandemii koronawirusa zaczął alarmować o swoich problemach z pieniędzmi. Były prezydent z powodu covidowej sytuacji nie może już dorabiać na zagranicznych odczytach czy wykładach.

„Miałem wiele wyjazdów zaplanowanych. Miałem lecieć do Włoch, Niemiec, USA, w inne miejsca, i to mi wszystko padło niestety... I bankrutuję teraz. Bo ja dostaję 6 tys. zł emerytury, a żona wydaje co miesiąc 7 tys.” – mówił wcześniej były prezydent.

Zaznaczył wówczas, że „musi zarobić na utrzymanie siebie i żony”. „Mam dużą rodzinę, dużo wnuków, dzieci. Rozdaję im pieniądze, a jaki mam wybór? Gnębią moją rodzinę przecież” – dodawał Wałęsa.

Kilka tygodni temu były polityk zamieścił w sieci ogłoszenie o tym, że szuka pracy. „Doświadczony przywódca, świetny mówca, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, prezydent RP 1990-1995, współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ Solidarność, poprowadzi spotkania i szkolenia z leadership, przyjmie zaproszenia na spotkania motywacyjne w firmach, ale też w rodzinach, możliwe dodatkowe usługi promocyjne, wspólne zdjęcia, autografy” – czytamy w ogłoszeniu.

Dramat syna Lecha Wałęsy. Wszystko wyznał

Sławomir Wałęsa, syn Lecha Wałęsy, nie może znaleźć pracy w Toruniu. Winą za tę przykrą sytuację obarcza nazwisko. – Wezmę każdą pracę. Może być...

zobacz więcej

Jak informuje „Super Express” syn byłego prezydenta Jarosław Wałęsa jest milionerem. Gazeta zapytała też polityka, czy pomoże swojemu ojcu w niedoli.

Z oświadczenia majątkowego Wałęsy juniora, które znajduje się na stronach Sejmu wynika, że parlamentarzysta KO na koncie ma prawie 145 tys. zł. „SE” podaje, że w sumie papiery wartościowe, jakie ma, są warte prawie 2,4 mln zł.

Polityk jeździ Mercedesem GLC z 2016 r., w samym tylko Sejmie zarobił ponad 130 tys. zł, a otrzymał także ponad 215 tys. zł odprawy z Parlamentu Europejskiego. Pytany przez gazetę, czy pomoże ojcu odparł:„Nie komentuję takich rzeczy”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej