RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje aktor znany z serialu „The Love Boat”. Miał 90 lat

Aktor swoją karierę rozpoczął w 1957 r. (fot. Walt Disney Television/Getty Images)
Aktor swoją karierę rozpoczął w 1957 r. (fot. Walt Disney Television/Getty Images)

Aktor telewizyjny i filmowy Gavin MacLeod, który zyskał sławę główną rolą w telewizyjnym komediowym serialu sytuacyjnym „The Love Boat”, zmarł w sobotę w swoim domu w Palm Desert, w Kalifornii. Miał 90 lat. O śmierci artysty poinformowała jego pasierbica Steele Zalin.

Zmarła pierwsza primabalerina świata. Tańczyła z Nuriejewem i Barysznikowem

W Mediolanie w wieku 84 lat zmarła Carla Fracci, jedna z najwybitniejszych tancerek baletowych XX wieku. Była solistką La Scali. Nazywano ją...

zobacz więcej

Jako powód zgonu podała zaawansowany wiek aktora, dodając, że cieszył się dobrym zdrowiem prawie do ostatnich dni.

MacLeod swoją karierę trwającą ponad 60 lat rozpoczął w 1957 r. od ról filmowych. W 1970 dostał pierwszą większą rolę dziennikarza w serialu telewizyjnym „The Mary Tyler Moore Show” nadawanym przez stację CBS.

Jednak sławę przyniosła mu dopiero rola kapitana Merrilla Stubinga w komediowo-romantycznym serialu sytuacyjnym (sitcomie) telewizji ABC „The Love Boat” (Statek miłości), emitowanym w latach 1977-86.

W serialu, którego akcja toczy się na luksusowym wycieczkowcu „Pacific Princess”, występowały takie gwiazdy, jak Gene Kelly i Janet Jackson. Serial był nisko oceniany przez krytyków, ale zyskał olbrzymią popularność wśród telewidzów. Spowodowała ona, że był nadawany przez 11 sezonów.

– Krytycy nienawidzili tego serialu nazywając go bezmyślnym widowiskiem, ale my staliśmy się ambasadorami dobrej woli – powiedział MacLeod w 2013 r. w wywiadzie dla dziennika „Los Angeles Times”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej