RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kameruńczycy dziękują Polsce za wsparcie

Najnowsze

Popularne

Trzy kaplice i trzy studnie w Figuil są już gotowe do użytku – poinformował we wtorek polski misjonarz o. Alojzy Chrószcz, pracujący w Kamerunie. Mieszkańcy wyrazili podziękowania za wsparcie udzielone przez Fundację Studnia Nadziei.

Twoje Info: Boże Narodzenie w Kamerunie [GALERIA]

Nowy Rok w Kamerunie. Na platformę TWOJE INFO otrzymaliśmy zdjęcia i serdeczne pozdrowienia od o. Alojzego Chrószcza, który jako misjonarz pomaga...

zobacz więcej

W ostatnim czasie oblat angażował się w prace zw. z budową studni, kładzeniem dachów w szkołach i kaplicach w lokalnych wioskach. Dokupił też 5 ton cementu na konstrukcje. – Państwo nie zawsze ma pieniądze na budowę szkoły – mówił niedawno o. Chrószcz w rozmowie z portalem tvp.info. Jak też wyjaśniał, nowe placówki są potrzebne we wioskach, ponieważ „dzieci mają do nich daleko”.

Przekazał też, że mieszkańcy mogą już czerpać wodę z trzech nowych studni na terenie gminy Figuil. Za co Kameruńczycy podziękowali polskiej Fundacji Studnia Nadziei, która dofinansowała zakup materiałów potrzebnych do ich budowy.

Głównym miejscem działalności polskich oblatów w Figuil jest sanktuarium Świętej Bożej Rodzicielki. Ich podstawowym zadaniem jest ewangelizacja. Do tego pomagają miejscowej ludności w trudach codziennego życia, w tym w kwestii służby zdrowia i alfabetyzacji.

Zobacz także: Polski oblat o pracy wśród Kameruńczyków


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej