RAPORT

Pogarda

Czy sklepy będą otwarte w Boże Ciało i długi weekend?

Od zakazu handlu w Boże Ciało jest kilka wyjątków (fot. Shutterstock/New Africa)
Od zakazu handlu w Boże Ciało jest kilka wyjątków (fot. Shutterstock/New Africa)

Najnowsze

Popularne

3 czerwca 2021 roku wypada Boże Ciało, dzień ten jest wolny od pracy, dlatego hipermarkety, supermarkety i inne większe placówki sieciowe będą zamknięte. Sprawdź, jak otwarte będą najpopularniejsze markety i dyskonty od 3 do 6 czerwca.

Pieprz z salmonellą. GIS ostrzega

Główny Inspektorat Sanitarny w ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności poinformował o wykryciu salmonelli w jednej partii pieprzu...

zobacz więcej

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie nazywana w Polsce Bożym Ciałem, ustanowił dla całego Kościoła papież Urban IV w 1264 r. bullą „Transiturus”. Jest to święto ruchome, w Polsce przypada w czwartek po uroczystości Trójcy Przenajświętszej. W tym roku – 3 czerwca.

W Polsce Boże Ciało jest dniem wolnym od pracy. Katolicy zobowiązani są do uczestnictwa w tym dniu w mszy świętej.

Jakie sklepy otwarte są 3 czerwca? Gdzie zrobić zakupy w Boże Ciało?


Od zakazu handlu w Boże Ciało jest kilka wyjątków. Jeśli za ladą stanie właściciel, sklep może zostać otwarty i działać tak jak w każdy inny dzień. Czynne będą również sklepy na stacjach benzynowych.

Sklepy otwarte w czerwcowy weekend


Aldi: Godziny otwarcia sieci Aldi nie ulegną zmianie. Sklepy w dni handlowe będą czynne od 06:00 do 22:00. W Boże Ciało, czyli 3 czerwca, sklepy będą nieczynne.

Auchan: Godziny otwarć sklepów Auchan pozostają bez zmian, w Boże Ciało będą zamknięte.

Biedronka: Placówki Biedronki 3 czerwca będą zamknięte, a w pozostałe dni będą czynne według standardowych godzin otwarcia. Sklepy tej sieci informują w internecie o godzinach funkcjonowania.

Carrefour: „W dni przed długim weekendem w czerwcu (3–6 czerwca) nie planujemy zmian godzin otwarcia hipermarketów i supermarketów Carrefour. W przypadku sklepów franczyzowych, właściciele sami ustalają dni i godziny, w których sklepy są otwarte. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o godzinach otwarcia, które będą dostępne w każdym ze sklepów” – informuje Biuro Prasowe Carrefour Polska.

Kaufland: „Standardowe godziny otwarcia sklepów Kaufland dla klientów w czerwcu to: 6:00–23:00. Trzy markety będą czynne do godziny 22:00. Są to sklepy w następujących lokalizacjach: Biłgoraj (al. Jana Pawła II 49), Końskie (ul. Lipowa 12), Świdnik (ul. Krępiecka 3). Jednocześnie informujemy, że w dniach 3 i 6 czerwca nasze markety będą nieczynne” – informuje Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej.

Lidl: „Sklepy Lidl Polska będą zamknięte podczas święta Bożego Ciała (czwartek, 03.06.) oraz w niedzielę niehandlową (06.06.). W pozostałe dni, placówki będą funkcjonować według standardowych godzin otwarcia” – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR, Lidl Polska.

Netto: Godziny otwarć sklepów Netto pozostają bez zmian, 3 i 6 czerwca będą zamknięte.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej