SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Honkong doczekał się muzeum... zupek chińskich

Nikt nie opuści muzeum bez własnoręcznie przygotowanego makaronu (fot. Shutterstock/Lesterman)
Nikt nie opuści muzeum bez własnoręcznie przygotowanego makaronu (fot. Shutterstock/Lesterman)

To muzeum z pewnością poskromi liczne apetyty. No, może poza głodem sztuki. Nowo otwarte muzeum zupek instant w Hongkongu to najnowsza atrakcja, której nie mogą odmówić sobie amatorzy kulinarnych ciekawostek.

Kupił replikę broni – dostał ziemniaki i bezczelny list od sprzedawcy

O wyjątkowej bezczelności oszustów przekonał się mieszkaniec Świdnika (Lubelszczyzna), który zakupił na popularnym portalu ogłoszeniowym replikę...

zobacz więcej

Bywały towarzyszami studenckiej niedoli, ostatnią deską ratunku dla jedzących w pośpiechu albo daniem dla strudzonych wędrowców. Niektórzy z niecierpliwością odliczali minuty, kiedy pofalowany makaron nabierze miękkości, by ze smakiem zjeść zupkę instant.

Na pomysł stworzenia „dania w trzy minuty” wpadł Momofuku Ando, założyciel i prezes Nissin Foods. Według Japończyka zupy miały pomóc zwalczać powojenne niedobory żywności. Wynalazek Ando, który pojawił się w 1958 r., zdobył popularność na całym świecie.

Najważniejszy wynalazek XX wieku


W Polsce ich początek sięga dopiero lat 90. W 2000 r. w japońskich sondażach produktów został uznany za najważniejszy wynalazek XX wieku. Może to dość osobliwe, ale zupki instant doczekały się własnego muzeum Cup Noodles Museum w Japonii, którego filię otwarto niedawno również w Hongkongu.

Sztuczna inteligencja wysysa soki z roślin

Miniaturowy robot sterowany przez sztuczną inteligencję może wysysać z roślinnych komórek cenne produkty ich metabolizmu – informuje pismo „Plant...

zobacz więcej

To interaktywne muzeum ma pobudzać kreatywność i ciekawość każdego z gości, zapewniając im bogate doświadczenia. Dzięki licznym eksponatom zgromadzonym w muzeum można poznać niezwykły, kreatywny sposób myślenia Momofuku Ando, założyciela Nissin Foods i wynalazcy Chicken Ramen, pierwszego na świecie błyskawicznego ramenu, który zrewolucjonizował zwyczaje żywieniowe na całym świecie. Tutaj zbierzesz wiedzę, która inspiruje, odnajdziesz w sobie kreatywność, patrząc, dotykając, grając, jedząc i dobrze się bawiąc” – czytamy na stronie muzeum.

Poza ekspozycją, która opowiada historię słynnych nudli w kubku, muzeum przedstawia warsztat, w którym powstały. Znajdziemy także charakterystyczną ścianę, wypełnioną wzorami kubków zupek instant pochodzących z 17 krajów z całego świata.

Zobacz także: Słoniątko urodziło się we francuskim parku rozrywki Le Pal 

Niedźwiedź w biały dzień pojawił się na osiedlu. Grzebał w śmietniku

W ostatnią sobotę mieszkańcy osiedla Tatary w Zakopanem zawiadomili policję, że na ich osiedlu pojawił się niedźwiedź, który wyjada resztki ze...

zobacz więcej

Muzeum oferuje różnorodne warsztaty. Nikt nie opuści placówki bez własnoręcznie przygotowanego makaronu.

W trakcie tych dodatkowych warsztatów (bilet wstępu na 90-minutowe warsztaty to koszt około 56 zł) goście mogą nauczyć się od podstaw procesu wyrabiania i suszenia makaronu, można skomponować własne danie instant, w Polsce znane pod nazwą „zupka chińska”.

Tu możemy spędzić trochę czasu, bo do wyboru mamy 5460 kombinacji smakowych, całość zostanie zapakowana w zaprojektowany przez nas kubek (cena biletu to około 29 złotych).

źródło:

Zobacz więcej