RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Janssen zbada szczepionkę w Polsce

Badania szczepionek Johnson&Johnson (fot.  Paul Hennessy/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Badania szczepionek Johnson&Johnson (fot. Paul Hennessy/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Janssen, producent szczepionki z grupy Johnson & Johnson, ma wkrótce ruszyć z kolejnymi badaniami w Polsce. Rozbudowuje też zespół regulacyjny – informuje „Puls Biznesu”.

20 mln zaszczepionych pierwszą dawką

Przekroczyliśmy 20 mln szczepień przynajmniej jedną dawką – poinformował w sobotę na Twitterze szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu...

zobacz więcej

Gazeta wskazuje, że szczepionki przeciw COVID-19 „w ekspresowym i nadzwyczajnym tempie” zostały dopuszczone do obrotu, ale badania kliniczne jeszcze trwają.

„Badanie trzeciej fazy, oceniające skuteczność i bezpieczeństwo jednodawkowej szczepionki, Janssen przeprowadził w szczytowym momencie pandemii COVID-19 w ośmiu krajach i trzech regionach świata” – zauważa „PB”.

W Polsce – jak podaje – planowane jest rozpoczęcie badania klinicznego, w ramach którego szczepionka Janssena i placebo będą podawane zdrowym ochotnikom w wieku 18-55 lat.

„Polska jest jednym z trzech krajów, gdzie takie badanie będzie realizowane. Łącznie weźmie w nim udział 1350 osób. Planowane jest również międzynarodowe badanie kliniczne w grupie pediatrycznej, które obecnie podlega ocenie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych” – mówi gazecie Tomasz Skrzypczak, dyrektor zarządzający Janssena w Polsce.

Czytaj także: Naukowcy znaleźli przyczynę zakrzepów po szczepionkach przeciw COVID-19

 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej