RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus. Szczepienie nastolatków – jest opinia Rady Medycznej

ENA zatwierdziła wniosek o szczepienie nastolatków od 12 do 15 lat preparatem firmy Pfizer (fot. PAP/EPA/ROLEX DELA PENA)
ENA zatwierdziła wniosek o szczepienie nastolatków od 12 do 15 lat preparatem firmy Pfizer (fot. PAP/EPA/ROLEX DELA PENA)

Rada Medyczna przy premierze rekomenduje rozpoczęcie szczepień przeciw COVID-19 u dzieci, które ukończyły 12. rok życia. W piątek Europejska Agencja Leków zatwierdziła wniosek o rozszerzenie stosowania szczepionki firmy Pfizer na grupę nastolatków od 12 do 15 lat.

Raport o koronawirusie. Ministerstwo Zdrowia podaje nowe dane

Koronawirus w Polsce. W poniedziałek 31 maja Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 333 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z danych resortu...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Główny doradca premiera do spraw COVID-19 prof. Andrzej Horban powiedział, że szczepienia powinny rozpocząć się jak najszybciej i taka decyzja rządu jest spodziewana.

Ekspert podkreślił, że Rada Medyczna pozytywnie zarekomendowała szczepienie nastolatków, które ukończyły 12 lat, preparatem firmy Pfizer. Ma on badania kliniczne przeprowadzone na tej grupie wiekowej.

Według eksperta najlepiej by było, gdyby jak najwięcej osób zostało zaszczepionych przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Organizacja szczepień


Prof. Horban dodał, że do rozważenia jest organizacja szczepień w szkołach we wrześniu po rozpoczęciu roku szkolnego. Ekspert zaznaczył, że z jednej strony szczepienia w szkole mogłyby być odbierane jako pewnego rodzaju presja wywierana na uczniach i rodzicach, ale z drugiej strony przykład innych osób, które szczepią się dla wspólnego dobra, może być zachętą – ocenił.

Profesor wskazał, że w sezonie infekcyjnym w szkołach łatwo dochodzi do zakażeń, a dzieci przenoszą je na rodziców i dziadków.

W tym tygodniu do Polski ma trafić rekordowa liczba szczepionek przeciw COVID-19: 3,7 mln.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej