RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Słońce, burze z gradem i śnieg. Jaka pogoda czeka nas we wtorek? [PROGNOZA]

Wtorek w przeważającej części kraju będzie pogodny (fot. Pexels)
Wtorek w przeważającej części kraju będzie pogodny (fot. Pexels)

We wtorek na północy i zachodzie kraju będzie padać, wystąpią też burze, miejscami z gradem i silnymi porywami wiatru. Pogodnie i słonecznie będzie w centrum. Wysoko w Tatrach przybędzie śniegu – prognozuje synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk.

Prognoza pogody na kolejny tydzień. Jaka temperatura w Boże Ciało?

Początek tygodnia – za sprawą napływającego z północy i północnego wschodu chłodnego powietrza – będzie dość chłodny. Z dnia na dzień będzie jednak...

zobacz więcej

Jak podaje IMGW, Skandynawia, Europa Środkowa oraz Półwysep Apeniński są pod wpływem wyżów. Nad pozostałą częścią kontynentu pogodę kształtują niże z ośrodkami nad Francją, Islandią oraz Turcją. Przeważająca część kraju będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, jedynie w pasie od Pomorza Gdańskiego po Lubuskie w przemieszczać się będzie płytki niż. Napływać będzie przetransformowana masa powietrza pochodzenia polarnego.

Już w nocy na północy kraju pojawiały przelotne opady deszczu, a w województwie pomorskim i na pograniczach z województwem zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim wystąpiły słabe burze. Poza tymi okolicami będzie pogodnie.

We wtorek deszcz padać będzie w północno-zachodniej części kraju. Tam też może dochodzić do burz. Groźniejsze, jak wskazała Tomczuk, będą te, które występować będą od północnych krańców Wielkopolski, Kujaw po wschodnią część Pomorza. Niewykluczone, że towarzyszyć im będzie grad, wiatr w porywach do 60 km/godz. i opad deszczu do 20-25 mm.

W Tatrach – śnieg


Reszta kraju będzie pogodniejsza. W Tatrach natomiast nadal będzie padał śnieg. Obecnie leży tam około pół metra śniegu. – Spodziewamy się, że będzie padał co najmniej do środy – wyjaśniła synoptyk IMGW.

Termometry w kraju wskazywać będą do 18 stopni, nad morzem 14-16 stopni. Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1006 hPa i zacznie rosnąć.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej