RAPORT

Wojna na Ukrainie

65-latek usiłował uprowadzić chłopca. Policja szuka świadków

Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt z policją. (fot. arch.PAP/M.Bielecki, zdjęcie ilustracyjne)
Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt z policją. (fot. arch.PAP/M.Bielecki, zdjęcie ilustracyjne)

Sąd zdecydował o trzymiesięcznym tymczasowym areszcie dla 65-latka, który w Libiążu (Małopolskie) chciał uprowadzić z placu zabaw siedmiolatka. Wcześniej mężczyzna miał próbować uprowadzić inne dziecko – w poniedziałek w tej sprawie policja zaapelowała do świadków o kontakt.

Tragiczny finał poszukiwań. 11-letni Sebastian został uprowadzony i zamordowany

Poszukiwany od soboty 11-letni Sebastian z Katowic został zamordowany. Policjanci zatrzymali 41-latka z Sosnowca, który ma prawdopodobnie związek z...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w czwartek ok. godz. 17 na placu zabaw w Libiążu. O sytuacji zawiadomił, dzwoniąc pod numer 112, ojciec jednego z dzieci.

Jak ustalili policjanci, chwilę przed zgłoszeniem 65-latek na placu zabaw wykrzykiwał do dzieci – raz że je „kocha”, raz że je „nienawidzi. W pewnym momencie chwycił siedmioletniego chłopca i siłą próbował go zaciągnąć za pobliski blok. Obserwujące całą sytuację rówieśniczki chłopca ruszyły mu na pomoc. Wspólnymi siłami dzieciom udało się wyswobodzić chłopca.

– Jedna z dziewczynek natychmiast o tej sytuacji opowiedziała swojemu ojcu, który pobiegł w kierunku placu zabaw i ujął przebywającego tam jeszcze 65-latka, a następnie zatelefonował pod numer alarmowy – relacjonował rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Zobacz też: Śmierć 18-letniej Magdy. Nowe informacje: morderca zaoferował jej pomoc [WIDEO]

Porwano czterolatka, kiedy spał. Zwłoki dziecka leżały blisko domu

W amerykańskim Dallas doszło do wstrząsającej zbrodni. Czteroletni chłopiec został porwany z własnego domu, kiedy spał. Ciało chłopca odnaleziono...

zobacz więcej

Badania wykazały, że zatrzymany mężczyzna był nietrzeźwy. Noc spędził w pomieszczeniach dla zatrzymanych chrzanowskiej komendy. Na drugi dzień usłyszał zarzut usiłowania uprowadzenia małoletniego.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustali także, że przed tym, jak mężczyzna próbował uprowadzić chłopca, na tym samym placu zabaw miało dojść do podobnej sytuacji. Z relacji dzieci wynikało, że jedna z dziewczynek była ciągnięta i szarpana przez 65-latka. Policja apeluje o kontakt do świadków tego zdarzenia. Zwraca się też z prośbą do rodziców dzieci, aby rozpytali je o sprawę.

Z komisariatem policji w Libiążu należy się kontaktować dzwoniąc pod nr tel. 47 83 24 350.

Przeczytaj też: Napaść na tle seksualnym w Lesznie. Ofiarą dziewczynka

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej