RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ponad pięć tysięcy ośrodków sportowych otrzyma wsparcie z Programu Klub

Celem Programu Klub jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych (fot. PAP/D.Delmanowicz, zdjęcie ilustracyjne)
Celem Programu Klub jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych (fot. PAP/D.Delmanowicz, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Rząd przeznaczy w ramach Programu Klub ponad 57 milionów złotych na dofinansowanie 5131 ośrodków sportowych na terenie całej Polski – poinformowano w komunikacie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Ekspertka: Sport pod chmurką dla dzieci to dobry pomysł

Popieram decyzję o przywróceniu możliwości korzystania z obiektów sportowych na świeżym powietrzu – powiedziała ekspertka od chorób zakaźnych prof....

zobacz więcej

– W tym roku zaplanowaliśmy rekordowy budżet na realizację Rządowego Programu Klub – ponad 57 mln zł. Wzrost wsparcia dla naszego flagowego programu to jeden z elementów tzw. „tarczy dla sportu”. Podejmowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu działania bezpośrednio wpływają na poprawę sytuacji organizacji sportowych i prowadzoną przez nie działalność. To szczególnie ważne w czasie pandemii COVID-19 i po niej, kiedy powrót do aktywności fizycznej jest kluczowy dla zdrowia w wymiarze ogólnospołecznym – powiedział wicepremier i szef resortu Piotr Gliński.

Celem Programu Klub jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, które zajmują się szkoleniem dzieci i młodzieży do 18. roku użycia. Środki można przeznaczyć na wynagrodzenie dla trenerów, organizację obozów i zakup sprzętu sportowego.

Program funkcjonuje od 2016 roku. W latach 2016-20 przeznaczono na ten cel 199 milionów złotych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej