RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Darmowe loty, płatne urlopy i grube miliony za… zaszczepienie na COVID

Samolot linii Quantas, narodowego przewoźnika w Australii (fot. David Gray#JM/Getty Images)
Samolot linii Quantas, narodowego przewoźnika w Australii (fot. David Gray#JM/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Przedstawiciele rządu w Warszawie zapowiedzieli, że w Polsce za zaszczepienie się na koronawirusa będzie można wygrać nawet milion złotych. Podobne akcje prowadzone są na całym świecie. Australijskie linie lotnicze Quantas będą przyznawały zaszczepionym darmowe bilety, a w Hongkongu pracownicy sektora publicznego dostaną dzień płatnego urlopu za każdą przyjętą dawkę szczepionki.

Miliony złotych dla gmin i obywateli. „Koronawirus nie ma barw politycznych”

Rząd ogłosił loterię dla zaszczepionych na COVID-19. – Nawet niewielki przyrost osób zaszczepionych może mieć w ostatecznym rachunku wielkie...

zobacz więcej

Aby zachęcić obywateli do szczepień przeciw COVID-19 i skutecznie pokonać epidemię, rządy państw oraz właściciele dużych firm wymyślają najróżniejsze gratyfikacje.

W amerykańskim stanie Ohio zorganizowano loterię, w której do wygrania było milion dolarów. Pieniądze trafiły już do 22-letniej Abbigail Bugenske. Z gratulacjami zatelefonował do niej sam gubernator Ohio Mike DeWine. – Zadzwonić do kogoś i powiedzieć, że wygrał milion dolarów to wspaniała rzecz – przyznał.

Zobacz także -> Loteria dla zaszczepionych i miliony do wygrania w Polsce. Znamy szczegóły

Kobieta powiedziała z kolei, że mimo wygranej, nie planuje rzucać swojej pracy, którą lubi, i ma zamiar przekazać część wygranej na dobroczynność. Gdy opowiedziała o wygranej swoim rodzicom, nie chcieli jej uwierzyć.

Nielimitowane bilety lotnicze

Uchylenie immunitetu Grodzkiemu. PiS składa wnioski: „Czas najwyższy”

Wicemarszałek Senatu Marek Pęk poinformował, że PiS chce zwołania komisji regulaminowej w sprawie o uchylenie immunitetu Tomasza Grodzkiego....

zobacz więcej

Prezes australijskich linii lotniczych Quantas Alan Joyce poinformował z kolei, że w Australii będzie można wygrać bilety od narodowego przewoźnika.

– Zaoferujemy meganagrody, czteroosobowa rodzina będzie mogła przez rok bez limitów korzystać z lotów w naszej sieci połączeń – zapowiedział Joyce w wywiadzie dla telewizji Nine News. Dodał, że zostanie przyznanych co najmniej dziesięć takich nagród, po jednej na każdy australijski stan i terytorium.

Inne nagrody obejmują dodatkowe punkty w programie zbierania mil lotniczych i bezpłatne bilety.

Dwa dni płatnego urlopu

KE rekomenduje stopniowe łagodzenie restrykcji dotyczących podróżowania

Komisja Europejska zarekomendowała, by państwa członkowskie UE stopniowo łagodziły restrykcje dotyczące podróżowania, w tym przede wszystkim dla...

zobacz więcej

Władze Hongkongu ogłosiły natomiast, że pracownicy sektora publicznego, którzy zgłoszą się do szczepień na COVID-19, otrzymają dodatkowe dni urlopowe – po jednym za każdą przyjętą dawkę.

Zobacz także -> Loteria szczepionkowa w Polsce. Do wygrania nawet milion złotych?

Biuro służby cywilnej poinformowało w komunikacie, że urlop wprowadzono, by dać pracownikom wystarczająco dużo czasu na dojście do siebie po szczepieniu. „Pracownicy, którzy zostali już zaszczepieni, także otrzymają dzień urlopu za każdą przyjętą dawkę w uznaniu dla ich wsparcia dla programu szczepień" – napisano.

Bony w Niemczech

Kto wygra Euro 2020? Analitycy już wiedzą

Dane z międzynarodowych rozgrywek piłkarskich odbywających się od 1980 roku wskazują, że Euro 2020 wygra Belgia. Tak wynika z analizy...

zobacz więcej

Wcześniej podobne sygnały dobiegały między innymi z Niemiec. Serwis Deutsche Welle donosił, że sieć Edeka Nord przyzna swoim pracownikom bon zakupowy w zamian za uodpornienie się na wirusa. 

Zobacz także -> Pierwsze losowanie w loterii w ramach spisu powszechnego

Podkreślano, że pracownicy 670 supermarketów, którzy przyjmą dawkę przeciw COVID-19, będą mogli liczyć na bon zakupowy o wartości 50 euro.

Niemieckie media podkreślały, że na podobny ruch zdecydowały się wcześniej sieci Lidl i Aldi w Stanach Zjednoczonych. Pracownicy mogą tam liczyć na premie w wysokości 200 dolarów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej