RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Współpraca programowa PiS z Kukiz'15. Zapadły decyzje

Politycy Kukiz'15 od wielu miesięcy rozmawiają z PiS  (fot. PAP/Radek Pietruszka, Piotr Nowak)
Politycy Kukiz'15 od wielu miesięcy rozmawiają z PiS (fot. PAP/Radek Pietruszka, Piotr Nowak)

Szef Kukiz'15 Paweł Kukiz potwierdził w rozmowie z portalem wPolityce.pl informację PAP o podpisaniu umowy o współpracy programowej z PiS. – Proszę nie mylić tej umowy z koalicyjną – zaznaczył.

Kukiz o słowach Kaczyńskiego: Mam nadzieję, że podpiszemy porozumienie

– Sądzę, że jesteśmy blisko – powiedział w środę o rozmowach z Pawłem Kukizem wicepremier Jarosław Kaczyński. Jak ustalił portal tvp.info,...

zobacz więcej

W poniedziałek PAP dowiedziała się, że Prawo i Sprawiedliwość podpisało z Kukiz'15 umowę o współpracy programowej. Szczegóły porozumienia mają zostać przedstawione w najbliższym czasie. Informację potwierdził portalowi wPolityce.pl szef Kukiz'15 Paweł Kukiz. – Proszę nie mylić jej z koalicyjną – podpisaliśmy umowę programową – zaznaczył.

– Za jakiś czas na briefingu przedstawimy więcej szczegółów. W najbliższym czasie, pewnie do dwóch tygodni – zapowiedział.

Od dawna było przygotowywane takie spotkanie. Chodziło jeszcze o ustalenie różnych niuansów pomiędzy naszym reprezentantem, Jarosławem Sachajko, a ministrem Łukaszem Schreiberem. Była kwestia doprecyzowania oczekiwań każdej ze stron. Wszystko to już mamy za sobą, w związku z czym przyszedł czas na sformalizowanie tego w postaci podpisania umowy o współpracy programowej w tej kadencji – powiedział lider Kukiz‘15.

Porozumienie to efekt wielu spotkań, z których ostatnie odbyło się w poniedziałek w KPRM pomiędzy wicepremierem, prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim a liderem Kukiz'15 Pawłem Kukizem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej