RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wybory na wiosnę? Suski: Nie przewidujemy

Czy PiS też jest przygotowane na przyspieszone wybory? (fot. Shutterstock/Dziurek)
Czy PiS też jest przygotowane na przyspieszone wybory? (fot. Shutterstock/Dziurek)

Jesteśmy zawsze przygotowani na wybory, ale nie przewidujemy wyborów na wiosnę przyszłego roku. Przewidujemy, żeby dokończyć kadencję zgodnie z konstytucyjnym terminem – powiedział wiceszef klubu PiS Marek Suski.

Kto wygrałby wybory do Sejmu? Zmiana poparcia [SONDAŻ]

Prawo i Sprawiedliwość liderem sondaży – i to właśnie partia Jarosława Kaczyńskiego wygrałaby wybory, gdyby te odbyły się w najbliższą niedzielę. Z...

zobacz więcej

Wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin podkreślił w wywiadzie dla „Super Expressu”, że jeśli ktoś wypycha dziś Porozumienie z obozu rządowego, szkodzi Polsce. Zaznaczył, że Porozumienie jest przygotowane na wariant przyspieszonych wyborów.

Suski pytany był w Radiu Plus czy PiS też jest przygotowane na przyspieszone wybory.

– Jesteśmy zawsze przygotowani na wybory. Natomiast nie przewidujemy wyborów na wiosnę przyszłego roku, przewidujemy, żeby dokończyć kadencję zgodnie z konstytucyjnym terminem – odpowiedział wiceszef klubu PiS.

Zobacz także: Trzaskowski odchodzi z Platformy i startuje sam w wyborach. Sondaż

Dwie partie bez posłów w Sejmie. Nowy sondaż

Solidarna Polska i Porozumienie, gdyby startowały w wyborach parlamentarnych z własnych list, nie wprowadziłyby do Sejmu ani jednego posła – wynika...

zobacz więcej

Natomiast – jak dodał – „życie jest bogatsze, jak to mówią niż się śniło filozofom, wszystko się może zdarzyć”.

– Jeżeli nie będzie większości w Sejmie dla rządu, to czasem konsekwencją takich sytuacji są wybory przedterminowe – podkreślił Suski.

Na uwagę, że jeżeli przedterminowe wybory miałyby się odbyć, to PiS pójdzie do nich samo, bez Porozumienia i Solidarnej Polski, poseł PiS odparł, że „to na razie jest gdybanie”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej