RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Szczepienia dla uczniów będą obowiązkowe? Czarnek odpowiada

Czarnek zaznaczał, że o szczepieniach decyduje Rada Medyczna (fot. PAP/Mateusz Marek)
Czarnek zaznaczał, że o szczepieniach decyduje Rada Medyczna (fot. PAP/Mateusz Marek)

Najnowsze

Popularne

Ministerstwo edukacji na pewno włączy się w akcję szczepień dzieci i młodzieży – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Odpowiedział też na pytanie, czy szczepienia uczniów będą obowiązkowe.

Powrót do szkół. Koniec nauki zdalnej, obowiązuje nowe rozporządzenie

W poniedziałek 31 maja do nauki stacjonarnej wracają uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, którzy od końca...

zobacz więcej

Minister Czarnek był gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia. Polityk przypomniał, że dziś jest „bardzo ważny dzień w kalendarzu szkolnym” – do szkół wracają wszyscy uczniowie, następuje pełny tryb nauki stacjonarnej.

Czarnek poinformował, że te cztery tygodnie, które pozostały do wakacji, zostaną przeznaczone na „odbudowywanie wspólnoty i relacji między uczniami i nauczycielami”.

Szczepienia dzieci i młodzieży


Mówiąc o szczepieniach minister edukacji wskazał, że dyrektorzy i nauczyciele będą przekazywać uczniom informacje o szczepieniach i że w szkołach „obecne będą zachęty, by się zaszczepić”.

Wskazał przy tym, że szczepienia uczniów będą i pozostaną dobrowolne. – MEiN nie jest tym podmiotem, który decyduje o szczepieniach, ale włączymy się w akcję ich organizacji, gdy będą rekomendacje dla młodszych grup – mówił.

Czarnek poinformował też, że szczepienia dla uczniów będą mogły odbywać się w szkołach ze względu na to, że placówki dysponują miejscem, by przeprowadzać masowe iniekcje. Dodał, że jeśli pogoda na to pozwoli, możliwe będą również na dworze.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej