RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Tarczyński o „finansowaniu przez Niemców Trzaskowskiego”. „Wszyscy to wiedzą”

Wszyscy mają świadomość, co ma na celu finansowanie przez Niemców działań Rafała Trzaskowskiego – powiedział w programie „#Jedziemy” w TVP Info europoseł PiS Dominik Tarczyński.

Prof. Nowak do Trzaskowskiego: Odbudowano zamek w Berlinie, po co nam pałac w Warszawie?

W stolicy Niemiec zakończono właśnie odbudowę zamku Hohenzollernów. Może i to jest jakiś argument, by nie odbudowywać u nas Pałacu Saskiego? Skoro...

zobacz więcej

Lider Ruchu Wspólna Polska organizuje Campus Polska Przyszłości. Wśród partnerów inicjatywy znajdują się m.in. niemiecka Fundacja Konrada Adenauera, Robert Schuman Institute i International Republican Institute.

„Gazeta Polska” przekazała, że przed ogłoszeniem wydarzenia Rafał Trzaskowski spotkał się z politykami niemieckiej chadecji, reprezentantką Junge Union (młodzieżówki CDU/CSU), ambasadorem Niemiec w Polsce, a także z przedstawicielami Fundacji Adenauera (w 99 proc. finansowanej ze środków niemieckiego rządu). Jak czytamy, „na czele Rady Powierniczej Fundacji stoi Wolfgang Schüssel, od 2019 r. członek Rady Dyrektorów rosyjskiego Łukoila”.

Tarczyński: To nie jest zabawne


O finansowanie inicjatywy Trzaskowskiego pytany był w TVP Info europoseł PiS Dominik Tarczyński. Polityk mówił, że w tej sprawie wiceszef PO „próbuje obrócić wszystko w żart, a to zabawne nie jest”.

– Wszyscy mają świadomość tego, z czym wiąże się finansowanie takiej działalności i co ona ma na celu – oznajmił eurodeputowany.

Dalej mówił, że „wszyscy wiedzą, że Trzaskowski odmówił przyjęcia szefostwa Platformy”.

Razem z Hołownią przygotowuje kolejną szalupę ratunkową dla tych, którzy chcą opuścić środowisko PO. Ten proces, który od lat obserwujemy, zmianę loga, zmianę nazwy, udawanie, że „nie jesteśmy tymi, którzy narobili bałaganu” – mówił dodając, że „ci sami ludzie od lat zmienią loga, nazwy, ale to ci sami ludzie”.

– Wszystkie konkurencyjne ruchy są pozorowane, Trzaskowski z Hołownią będą przyjmować tych, którzy się zgłoszą, będą rebrandingować PO, tak jak Unię Wolności, KLD i pod szyldem Hołowni kontynuować swoje dzieło zniszczenia – wskazał.

Na koniec zaznaczał, że partie, o których wspomniał, zostały odrzucone przez Polaków, przegrywały wybory. – Zmieniają szyld, nazwę, by jak w firmach słupach udawać, że jest się kimś innym – mówił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej