RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„Wszyscy europosłowie zarabiają tak samo”. „Szydłologia” Onetu i reakcja byłej premier

Beata Szydło: w mediach kolejny dzień „szydłologii” (fot. PAP/EPA)
Beata Szydło: w mediach kolejny dzień „szydłologii” (fot. PAP/EPA)

„Była premier stała się milionerką” – pisze portal onet.pl. Wydawany przez niemiecko-szwajcarskie wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska serwis rozlicza europosłankę i byłą premier z zarobków i oszczędności zgromadzonych w czasie kadencji. Pomija jednak fakt, że chodzi o standardowe zarobki europosłów.

Portal RASP-u napisał, że „może oszacować”, iż była premier RP zgromadziła majątek „ok. 1,5 mln zł”, na co jednak składają się zarówno oszczędności (ok. 600 tys. zł) jak i majątek trwały, który posiadała już wcześniej (dom, samochód, itp.). Metodologii szacowania ich całkowitej wartości Onet nie ujawnił. Stwierdził tylko, że europosłanka zarabia ok. 40 tys. zł miesięcznie. Oto jej odpowiedź:

Wszyscy pobierają takie same kwoty, choć nie wszyscy są tak samo popularni. Szefowa pierwszego rządu Zjednoczonej Prawicy uzyskała w wyborach do Parlamentu Europejskiego najwyższe poparcie w całej Unii: ponad pół miliona głosów. Wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski sugeruje, że Ringier Axel Springerowi chodzi o uderzenie właśnie w tę popularność. Sprawdź też majątek Romana Giertycha.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej