RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wpadka prezenterki po śmierci Shakespeare’a. Pomyliła go z... Szekspirem [WIDEO]

William „Bill” Shakespeare zmarł w wieku 81. Nie był słynnym pisarzem, ale lubił jazz (fot. Jacob King - Pool / Getty Images)
William „Bill” Shakespeare zmarł w wieku 81. Nie był słynnym pisarzem, ale lubił jazz (fot. Jacob King - Pool / Getty Images)

Argentyńska prezenterka telewizyjna, informując o ubiegłotygodniowej śmierci 81-letniego Williama Shakespeare, pomyliła go ze zmarłym w 1616 r. słynnym pisarzem o tym samym nazwisku. O zmarłym niedawno seniorze zrobiło się głośno, ponieważ był pierwszym Brytyjczykiem zaszczepionym przeciw COVID-19. Jego śmierć nie miała jednak związku z koronawirusem.

„Spotykamy się na biurku”. Wpadka za wpadką na konferencji KO. TVN24 przerwało transmisję

Brak znajomości prezentowanej listy kandydatów, pomyłki i ogólny bałagan – tak wyglądała prezentacja listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej do...

zobacz więcej

Śmierć Williama „Billa” Shakespeare’a trafiła na pierwsze strony gazet w Wielkiej Brytanii po tym, jak został on pierwszym Brytyjczykiem i drugą osobą na świecie, która otrzymała szczepionkę Pfizer w grudniu 2020 roku.

Pomyłka na żywo. Pomyliła go z Szekspirem


Senior z Warwickshire w Anglii zmarł w ubiegłym tygodniu na udar, o czym postanowiła poinformować widzów argentyńskiego Canal 26 prezenterka Noelia Novillo.

– Jego książki, takie jak Makbet czy Romeo i Julia, to arcydzieła literatury – mówiła zasmucona Novillo, dodając, że był on „jednym z najważniejszych pisarzy anglojęzycznych, dla niej osobiście mistrzem”.

„Dlaczego nie napisał nic od 400 lat?”


Małżonka zmarłego powiedziała stacji BBC, że uwielbiał on muzykę, a w szczególności jazz.

Po zabawnej wpadce prezenterki Canal 26 w mediach społecznościowych natychmiast pojawiły się żarty na ten temat. Ironizowano m.in., że argentyńska prezenterka zapewne zapytałaby małżonkę Williama „Billa” Shakespeare’a podczas wywiadu, dlaczego jej małżonek nie napisał niczego nowego od przeszło 400 lat.

Zobacz także: Wałęsa usunął nagranie z żoną. „Wszystko kontrolowałem”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej