RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski punktuje Budkę w wywiadzie. Stawia na rząd z Hołownią

Kto jest liderem opozycji? (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik; Andrzej Grygiel; Paweł Supernak)
Kto jest liderem opozycji? (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik; Andrzej Grygiel; Paweł Supernak)

Wszyscy się teraz zastanawiamy, dlaczego mamy spadki w sondażach – odpowiada wymijająco Rafał Trzaskowski pytany, czy Borys Budka jest dobrym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej. Prezydent Warszawy w wywiadzie dla Interii kilkukrotnie punktuje szefa PO: raz nie chce nazwać go „liderem PO” mówiąc jedynie „przewodniczący”, by za chwilę stwierdzić, że „liderów jest kilku”. Odnosi się też do Szymona Hołowni i ocenia, że „na pewno bez niego w przyszłości nie będzie można tworzyć rządu”.

Trzaskowski zapowiada obcięcie „wszystkich programów dla warszawiaków”. Wini PiS

Prezydent Warszawy stwierdził, że na zmianach podatkowych zaproponowanych w Polskim Ładzie Warszawa straci miliard złotych. – Będziemy musieli...

zobacz więcej

Prezydent Warszawy, wiceszef Platformy Obywatelskiej w obszernym wywiadzie opowiada m.in. o sytuacji w Platformie Obywatelskiej, dołujących notowaniach i kryzysie przywództwa. Rafał Trzaskowski opowiada też o własnych inicjatywach, z których niezadowolona ma być część członków PO.

Kto jest liderem PO?


Pojawia się m.in. pytanie o ostatnie sondaże, wskazujące, że Borys Budka nie nadaje się na szefa PO – zajmując ostatnie miejsce z poparciem zaledwie 4 proc. badanych. Czy Rafał Trzaskowski uważa go za dobrego przewodniczącego? – Wszyscy się teraz zastanawiamy, dlaczego mamy spadki w sondażach – odpowiada prezydent Warszawy. Dalej argumentuje, że „ten projekt musi wyglądać inaczej”, a PO powinna się „rozszerzyć”.

– Kto jest dziś liderem Platformy? – pada pytanie.

– Przewodniczącym Platformy jest Borys Budka – odpowiada krótko, choć nie na temat Trzaskowski.


– Liderów jest kilku – kwituje prezydent Warszawy.

Trzaskowski odchodzi z Platformy i startuje sam w wyborach. Sondaż

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, a ruch Rafała Trzaskowskiego wystartował na oddzielnych listach, Platforma...

zobacz więcej

W jego ocenie istnieje ryzyko, że „jeżeli Platforma się nie otworzy na innych, to zniknie z polskiego rynku politycznego”.

Trzaskowski planuje rządzić z Hołownią


Takim pomysłem na „otwarcie” ma być – zdaniem Rafała Trzaskowskiego – współpraca z Szymonem Hołownią. Obecnie są z tym jednak problemy.

– Hołownia buduje swój projekt, więc nie jest dziś zainteresowany ścisłą współpracą. Myślę, że jednak rozumie, że trzeba się będzie porozumieć – ocenia prezydent Warszawy. Jak jednak dodaje, Hołownia „szybko politycznie dojrzewa” i „na pewno bez niego w przyszłości nie będzie można tworzyć rządu”.

Zobacz także: Niemieckie rozmowy Rafała Trzaskowskiego. Media podają nowe fakty
teraz odtwarzane
Niemieckie związki Rafała Trzaskowskiego. Na jaw wyszły nowe fakty

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
Zobacz więcej