RAPORT

Tusk kontra Tusk

Polska stawia na rozwój cyberbezpieczeństwa. Dołączyła platforma #CybermadeInPoland 

Cyberbezpieczeństwo w Polsce. PWCyber podpisany (fot. Shutterstock)
Cyberbezpieczeństwo w Polsce. PWCyber podpisany (fot. Shutterstock)

Polski Klaster Cyberbezpieczeństwa #CyberMadeinPoland podpisał porozumienie o współpracy w ramach Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie z KPRM. PKC zrzesza obecnie 47 polskich firm IT-security, oferujących produkty i usługi z zakresu, m.in.: anti-malware, compliance, szyfrowania, informatyki śledczej, bezpieczeństwa przemysłowego czy audytów i testów penetracyjnych.

Poczta Polska i MON: Ma być bezpieczniej w cyberprzestrzeni

Minister Obrony Narodowej RP reprezentowany przez Dyrektora Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni gen. bryg. Karola Molendę oraz...

zobacz więcej

Polski Klaster Cyberbezpieczeństwa #CyberMadeinPoland to  platforma współpracy oraz promocji polskiego przemysłu cyberbezpieczeństwa, którego celem jest kształtowanie i rozwój bezpiecznej cyberprzestrzeni w Polsce oraz promowanie polskich firm poza granicami kraju. Klaster ma także stymulować współpracę sektora z instytucjami naukowymi, podmiotami administracji publicznej, międzynarodowymi korporacjami, izbami branżowymi czy handlowymi.  

 

  Budowa bezpieczeństwa


  – To dla nas bardzo ważny dzień, zwłaszcza po ogłoszeniu planu Polskiego Ładu, który podkreśla istotność cyfrowych przemian dla odbudowy gospodarczej po COVID-19” – powiedziała Izabela Albrycht, prezes Instytut Kościuszki.

    Jej zdaniem jest to świetna okazja, aby wrócić do kwestii budowania sektora bezpieczeństwa w Polsce.   – Mam wielką nadzieje, że będzie to ważny, ale nie ostatni krok ze strony rządu mający na celu wsparcie rozwoju polskiego sektora firm cyberbezpieczeństwa – podkreśla prezes Instytut Kościuszki.   

Program Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber) jest niekomercyjną inicjatywą o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego. Współpraca polega na wymianie doświadczeń, dzięki której zwiększy się bezpieczeństwo cyfrowych procesów, usług i produktów.       

Cyberprzestępcy bardziej agresywni. Rośnie liczba ataków

Ponad 9 tys. incydentów komputerowych, które mogły mieć niekorzystny wpływ na cyberbezpieczeństwo, zarejestrowano od końca sierpnia 2018 r. do 21...

zobacz więcej

  „Cybersecurity Made in Europe”  


    Polski Klaster Cyberbezpieczeństwa #CyberMadeInPoland zrzesza obecnie 47 polskich innowacyjnych firm IT-security, oferujących szerokie portfolio produktów i usług z zakresu m.in. anti-malware, compliance, szyfrowania, informatyki śledczej, bezpieczeństwa przemysłowego czy audytów i testów penetracyjnych. 

#CybermadeInPoland to  jedna z zaledwie dwóch instytucji w Europie Środkowo-Wschodniej, które otrzymały akredytację Europejskiej Organizacji Cyberbezpieczeństwa,  umożliwiajcą nadawanie znaku „Cybersecurity Made in Europe”. Klaster reprezentuje także cały region środkowej Europy na platformie Global EPIC, zrzeszającej ponad trzydzieści ekosystemów cyberbezpieczeństwa z czterech kontynentów.     

      Do tej pory porozumienia podpisano m.in. z firmami: Samsung, Cisco, Ericsson, Nokia, Krypton, IBM, Thales, Dynacon, Dell, Mediarecovery i Smartech-IT – informuje portal telko.in.   

Zobacz też Cyberbezpieczeństwo i nowe technologie    

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej