RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Niepokojąca tendencja. 200 tys. ofiar przemocy domowej w Niderlandach

Osiem gmin zorganizowało wspólną kampanię, która ma zwiększyć świadomość skali problemu  (fot. Pixabay superlux91)
Osiem gmin zorganizowało wspólną kampanię, która ma zwiększyć świadomość skali problemu (fot. Pixabay superlux91)

Najnowsze

Popularne

W ubiegłym roku 200 tysięcy mieszkańców Holandii padło ofiarą przemocy domowej, a jedna trzecia jej sprawców sama była wcześniej źle traktowana w domu – poinformował portal HN Nieuws, powołując się na oficjalne dane.

Plaga zabójstw kobiet we Francji. Pomóc mają elektroniczne bransoletki

Francja walczy z kobietobójstwem. Niektóre miasta wprowadzają do użytku specjalne bransoletki, które śledzą lokalizację agresora. Gdy znajduje się...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

„Ze względu na pandemię COVID-19 ludzie spędzali więcej czasu wspólnie w domach, to dodatkowo rodziło różne napięcia” – zauważa portal.

Osiem gmin z regionu Zaanstreek-Waterland w północnej Holandii zorganizowało wspólną kampanię, która ma zwiększyć świadomość skali problemu. Na swych stronach internetowych gminy publikują m.in. historie ofiar przemocy domowej, a także ich sprawców.

„Problemy z nauką i koncentracją, urazy fizyczne i psychiczne to tylko niektóre przykłady konsekwencji przemocy domowej” – podkreślają organizatorzy kampanii.

Według nich dane policji pokazują, że liczba incydentów i przestępstw związanych z przemocą domową w Zaanstreek-Waterland wciąż rośnie. „Chcemy zwrócić uwagę na codzienne sytuacje, w których ludzie są uwięzieni i maltretowani we własnych domach” – można przeczytać w komunikacie zamieszczonym na stronie akcji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej