RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Cichanouska dziękuje Polsce za plan wsparcia Białorusi

Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska (fot. PAP/AA/ABACA)
Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska (fot. PAP/AA/ABACA)

Najnowsze

Popularne

Jestem wdzięczna Polsce, Czechom, Węgrom i Słowacji oraz premierowi Polski Mateuszowi Morawieckiemu za zainicjowanie we wrześniu ubiegłego roku planu wsparcia gospodarczego dla Białorusi – napisała w piątek na Twitterze liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska.

Cichanouska: Polska jest wspaniałym krajem

Kandydatka w sierpniowych wyborach prezydenckich na Białorusi Swiatłana Cichanouska w wywiadzie dla francuskiego dziennika „Ouest France”...

zobacz więcej

„Jestem wdzięczna premierowi Polski Mateuszowi Morawieckiemu za zainicjowanie we wrześniu ubiegłego roku planu wsparcia gospodarczego dla nowej, demokratycznej Białorusi. Teraz Białorusini widzą przyszłość, dokonują zmian i czują, że nie są sami w tej walce o wolność” – napisała Cichanouska.

W komentarzu do tweeta Cichanouskiej wiceszef MSZ Marcin Przydacz wyjaśnił na Twitterze, że „Plan Ekonomiczny dla demokratycznej Białorusi proponowany przez Polskę, wsparty przez Czechy, Węgry i Słowację oraz całą UE to 3 mld euro wsparcia dla zwykłych Białorusinów. W warunkach wolności i demokracji wybudzi potencjał. Znamy to z naszej historii. W tym trudnym czasie to ważny sygnał dla BY społeczeństwa!”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej