RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Szczepienia przeciw COVID-19 dla 12-latków. Jest zgoda unijnego organu

Ostateczną decyzję o szczepionkach dla młodszych nastolatków podejmie Komisja Europejska (fot. David Talukdar/Nur/Getty Images)
Ostateczną decyzję o szczepionkach dla młodszych nastolatków podejmie Komisja Europejska (fot. David Talukdar/Nur/Getty Images)

Europejska Agencja Leków zgodziła się na szczepienie młodzieży, od 12 do 15 roku życia, preparatami BioNTech i Pfizer. Eksperci unijnej agencji uznali, że preparaty tego konsorcjum są dla nastolatków bezpieczne i skuteczne w zapobieganiu COVID-19.

Szczepionka Moderny w 96 proc. skuteczna u młodzieży w wieku 12-17 lat

Amerykańska firma farmaceutyczna Moderna podała, że jej szczepionka przeciwko COVID-19 jest w 96 proc. skuteczna wśród młodzieży w wieku 12-17 lat...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Niemiecko-amerykański koncern jako pierwszy uzyskał zielone światło Europejskiej Agencji Leków dla szczepienia nastolatków. Do tej pory szczepionki BioNTech i Pfizer były dopuszczone dla osób powyżej 16. roku życia. O decyzji unijnej agencji poinformował Marco Cavaleri, szef zespołu dotyczącego strategii i oceny szczepionek.

– Rozszerzenie ochrony bezpiecznych i skutecznych szczepionek na młodszą populację jest ważnym krokiem naprzód w walce z pandemią – wyjaśnił Marco Cavaleri.

Ostateczną decyzję o zatwierdzeniu w Unii szczepionek BioNTech i Pfizer dla nastolatków od 12 do 15 roku życia podejmie jeszcze dziś Komisja Europejska.

Szczepionki tego konsorcjum dla nastolatków zostały zatwierdzone wcześniej w Stanach Zjednoczonych.

Przeczytaj też: Kolejne badania potwierdzają, że lepiej się zaszczepić przeciw COVID-19

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej