RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zagrożone „praktycznie całe terytorium kraju”. Prognoza pogody – gdzie najcieplej?

Kolejny pochmurny i deszczowy dzień – tak zapowiada się piątek 28 maja. Ale to niepełny obraz pogodowej aury. Z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że dzień będzie dość ciepły – szczególnie na południowym wschodzie kraju. Będą też burze – ich występowaniem zagrożone jest „praktycznie całe terytorium kraju”.

Lasy Państwowe: Ten owad może być postrzegany jako tępiciel innych szkodników

Właściciele domów turkucia podjadka (Gryllotalpa gryllotalpa) dość często mogą spotkać w ogrodzie. „Doskonale przystosowany do życia w ziemi. W...

zobacz więcej

Synoptyk IMGW Ewa Łapińska wskazuje, że piątek ma być jeszcze bardziej pochmurny niż czwartek.

Prognoza pogody, piątek 28.05.2021


– Rano gdzieniegdzie w centrum i na wschodzie będzie pogodnie, ale tak naprawdę już od godz. 12-13 będzie chmurzyło się w całym kraju. Znowu miejscami będą przelotne opady deszczu oraz lokalne burze – powiedziała Łapińska.

Jak podkreśliła, burze mogą zdarzyć się praktycznie na całym terytorium kraju. Podobnie jak dzień wcześniej nie będą one jednak gwałtowne. – Będzie przeważała pogoda pochmurna z lokalnymi opadami deszczu, gdzieniegdzie zagrzmi – tłumaczyła synoptyk.

Pogodowa mapa Polski


Najwięcej takich zjawisk będzie na północy, północnym wschodzie oraz w centrum, najmniej: na Śląsku, w Małopolsce oraz na południu Mazowsza.

Źródło: IMGW-PIB

Temperatura wyniesie ok. 12-14 st. nad morzem i 14-15 st. w centrum. Najcieplej po raz kolejny będzie na południowym wschodzie, czyli na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, gdzie termometry pokażą 19-20 st.

Zobacz także: Wakacje na horyzoncie. Jaka pogoda czeka nas latem 2021 roku? [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej