RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Austria ratyfikowała FO. Wicemarszałek Pęk: Polska ostatnim krajem; gratuluję, marszałku Grodzki

Senacka większość - opozycja wobec obozu rządzącego - zastanawia się nad umieszczeniem preambuły (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Senacka większość - opozycja wobec obozu rządzącego - zastanawia się nad umieszczeniem preambuły (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

– Austria właśnie ratyfikowała decyzję o zasobach własnych UE. Polska jest ostatnim krajem, na dodatek większość polskiego Senatu zapowiada wprowadzenie poprawki - podkreślił w czwartek wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS).

Senat głosuje w sprawie ratyfikacji Funduszu Odbudowy UE [WIDEO]

W czwartek Senat rozpatruje ustawę w sprawie wyrażenia zgody na ratyfikację przez prezydenta RP decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Izba...

zobacz więcej

W czwartek Senat rozpatruje ustawę w sprawie wyrażenia zgody na ratyfikację przez prezydenta RP decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Głosowanie ma się odbyć jeszcze dziś. Ratyfikacja przez wszystkie państwa członkowskie jest konieczna dla m.in. uruchomienia Funduszu Odbudowy. Izba zdecyduje, czy wprowadzić do niej preambułę zgłoszoną przez kluby KP-PSL i KO, która w ocenie wielu ekspertów znaleźć tam się nie powinna, bo może utrudniać podpisanie całej ratyfikacji prezydentowi.

Marek Pęk w czwartek we wpisie na Twitterze zwrócił uwagę, że Austria właśnie ratyfikowała decyzję Rady Europejskiej o zasobach własnych UE. – Polska jest ostatnim krajem, na dodatek większość Polskiego Senatu zapowiada wprowadzenie poprawki. Gratuluję panu marszałku Grodzki, to pana „największe” osiągnięcie w tej kadencji – napisał Pęk. Swój wpis opatrzył tagiem „Izba Obstrukcji”.

W czwartek Senat rozpatruje ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację przez prezydenta RP decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Izba zdecyduje, czy wprowadzić do niej preambułę zgłoszoną przez senatorów PSL i KO.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej