RAPORT

Tusk kontra Tusk

Jakie ceny na stacjach paliw? Najnowszy raport

Analitycy nie przewidują większych skoków ceny paliw przed długim weekendem (fot. z 21.03.2021 r. Albert Zawada/PAP)
Analitycy nie przewidują większych skoków ceny paliw przed długim weekendem (fot. z 21.03.2021 r. Albert Zawada/PAP)

Średnie ceny paliw na stacyjnych pylonach nie uległy żadnej zmianie w porównaniu z ubiegłym tygodniem – poinformował e-petrol.pl. Ocenił też, czy Polacy powinni się obawiać wzrostu cen na stacjach w związku z nadchodzącym długim weekendem.

Platforma organiczna polskich naukowców może zrewolucjonizować energetykę

Jak zmieniać energię słoneczną w zieloną elektryczność lub zielone paliwo? Co zrobić, żeby proces sztucznej fotosyntezy był bardziej wydajny?...

zobacz więcej

Według analityków, średnia cena benzyny 95-oktanowej pozostaje na poziomie 5,26 zł/l, a odmiany 98-oktanowej wynosi 5,58 zł/l. Jeśli chodzi o cenę diesla to e-petrol wskazuje, że nie ma żadnej zmiany od końcówki marca – paliwo do silników wysokoprężnych nadal sprzedawane jest średnio po 5,19 zł/l. Natomiast, jeśli chodzi o autogaz, to średnia cena wyniosła dzisiaj 2,36 zł/l.

W którym regionie najniższe ceny paliw?


Najniższe ceny paliw odnotowano w tym tygodniu w województwie Wielkopolskim. Tam Pb95 kosztuje 5,15 zł/l, a diesel sprzedawany jest po 5,11 zł/l. Najdrożej kierowcy zapłacą w województwie mazowieckim i kujawsko-pomorskim. Ceny tu są wyższe aż o 17 gr na litrze. Na Mazowszu za diesla zapłacimy średnio 5,29 zł/l.

Analitycy przewidują, że w związku z nadchodzącym długim weekendem zwiększeniu ulegnie dynamika ruchu na stacjach. Jednak duże zmiany zwyżkowe na polskich stacjach mimo wszystko nie są oczekiwane.

Czytaj także: Samolot na... olej jadalny [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej