RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Surowe kary dla medyków z Apulii, którzy nie chcieli się zaszczepić

We Włoszech nie ma obowiązku szczepień personelu medycznego (fot. PAP)
We Włoszech nie ma obowiązku szczepień personelu medycznego (fot. PAP)

Wstrzymanie wypłaty pensji i zawieszenie w obowiązkach w pracy do końca roku – taką karę wymierzył oddział służby zdrowia w Brindisi w Apulii na południu Włoch pięciu osobom z personelu medycznego za odmowę zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

Opóźnienie dostaw szczepionki od AstraZeneki. KE domaga się kary

Prawnik reprezentujący Komisję Europejską w brukselskim sądzie zażądał od koncernu AstraZeneca 10 euro za każdy dzień opóźnienia dostaw szczepionki...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Wszyscy zostali ukarani po wielokrotnych monitach i apelach o zaszczepienie oraz prośbach o uzasadnienie odmowy, które zostały przez nich zlekceważone – podał dziennik „Corriere della Sera”.

We Włoszech nie ma obowiązku przyjęcia preparatu przez personel medyczny. Zaszczepiła się zdecydowana większość pracowników służby zdrowia.

Wymierzenie kary w Brindisi to finał próby sił trwającej w miejscowym oddziale służby zdrowia od kilku miesięcy między jego kierownictwem a czterema pielęgniarzami i technikiem z laboratorium, którzy odmówili zaszczepienia się. Ostatnie wezwanie otrzymali 21 maja i znów spotkało się ono z negatywną reakcją. Niektórzy poprosili nawet o to, by mogli wznowić normalną pracę.

Po tej definitywnej odmowie otrzymali najwyższą karę dyscyplinarną.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej