RAPORT

Pogarda

Trójmiejski gang oskarżony o organizowanie nielegalnego hazardu w trzech województwach

Automaty zaprogramowano tak, aby gracze nie zdobyli zbyt dużo (fot. Shutterstock/welcomia)
Automaty zaprogramowano tak, aby gracze nie zdobyli zbyt dużo (fot. Shutterstock/welcomia)

Najnowsze

Popularne

Prokurator pomorskich „pezetów” oskarżył 11 osób o urządzanie nielegalnych gier hazardowych na terenie trzech województw. Ekipą zarządzało sześcioro mieszkańców Gdyni i Gdańska. Podczas zatrzymania członków grupy w 2016 r. w lokalach liderów znaleziono gotówkę i złoto warte ponad milion złotych.

KAS przejęła fałszywy dyplom i nielegalne automaty do gier w pięciu powiatach

W ostatnich tygodniach opolscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przejęli 39 nielegalnych automatów do gier oraz podrobiony dyplom...

zobacz więcej

Śledztwo w sprawie jednej z większych grup parających się nielegalnym hazardem prowadzili przez pięć lat policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej oraz Pomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku.

Zbieranie dowodów i inwigilacja ekipy były trudne, gdyż przestępcy byli bardzo czujni. Aby uniknąć wpadki, dwóch członków grupy obserwowało Urząd Celny w Gdańsku i meldowało o każdym wyjeździe samochodów służb finansowych. Czujka informowała np., w jakim kierunku pojechali funkcjonariusze Służby Celnej.

Lider gangu i jego najbliżsi współpracownicy dzwonili wtedy do zarządców punktów z automatami, aby wyłączyli maszyny i zamknęli lokale. Dzięki temu grupa nie traciła urządzeń, które przynosiły znaczny zysk.

Gang organizował nielegalny hazard. Ponad 50 oskarżonych

Aż 52 osoby zostały oskarżone przez podkarpackie „pezety” Prokuratury Krajowej o udział w gangu, który organizował nielegalne gry hazardowe w 20...

zobacz więcej

Kontrolowali ponad 300 maszyn


Jeśli chodzi o automaty, przestępcy zadbali o to, aby zawsze górą byli oni, a nie hazardziści.

Maszyny były odpowiednio zaprogramowane, aby wygrane nie przekraczały określonego pułapu procentowego środków pieniężnych, które zostały „zainwestowane" przez graczy – poinformowała Prokuratura Krajowa.

Zarabiali za to członkowie grupy i ich kooperanci. Podczas zatrzymania sześciorga podejrzanych w grudniu 2016 r., policjanci znaleźli gotówkę i sztabki złota warte w sumie ponad milion złotych. Zabezpieczono także samochody, które wyceniono łącznie na kilkaset tysięcy złotych.

1787 nielegalnych automatów do gier na Mazowszu

W ubiegłym roku na Mazowszu wykryto prawie 1,8 tys. nielegalnych automatów do gier, a w styczniu tego roku zatrzymano 145 automatów – poinformowała...

zobacz więcej

Pomorskie „pezety” zakończyły przed kilkoma dniami śledztwo w głównym wątku sprawy. Prokurator oskarżył 11 osób m.in. o popełnienie przestępstw karnoskarbowych polegających na nielegalnym urządzaniu gier hazardowych.

Sześć osób odpowie dodatkowo za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Oskarżonym grozi do 10 lat więzienia.

Prokuratura ustaliła, że grupa działała od 4 marca 2015 r. do 6 grudnia 2016 r., na terenie województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. W czasie śledztwa przeszukano 40 lokali, w których znajdowało się ponad 300 automatów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej