RAPORT

Pogarda

Fogiel: Mamy wypracowaną umowę ramową z Czechami ws. kopalni Turów

Jest umowa ramowa ws. kopalni w Turowie (fot. PAP/Maciej Kulczyński)
Jest umowa ramowa ws. kopalni w Turowie (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Najnowsze

Popularne

Mamy wypracowaną umowę ramową, która ma być bazą do dalszego porozumienia dotyczącego kopalni w Turowie – powiedział wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. Ujawnił, że zespoły negocjacyjne strony polskiej i czeskiej pracują bez przerwy.

Polska kopalnia zła, a czeskie i niemieckie dobre? Wszystko widać na mapie

TSUE nakazał Polsce wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów, z którą powiązane jest nawet 7 proc. produkcji energii elektrycznej kraju. Jak zauważa...

zobacz więcej

Fogiel w Radiu Wrocław był pytany, czy doszło do porozumienia z premierem Czech ws. wycofania wniosku do TSUE.

– Mamy wypracowaną umowę ramową, która ma być bazą do dalszego porozumienia dotyczącego kopalni w Turowie. To porozumienie ma określać inwestycje i działania dotyczące zabezpieczania całej kopalni oraz wód gruntowych i w momencie podpisania właściwego porozumienia Czechy miałyby wycofać wniosek z TSUE – powiedział.

Podkreślił, że zespoły negocjacyjne pracują w zasadzie bez przerwy i liczy, że jak najszybciej uda się tę sprawę załatwić.

Fogiel: mamy dobre relacje z Czechami


Dodał, że z Czechami Polska ma bardzo dobre relacje, a nieporozumienia czy konflikty interesów zdarzają się nawet między najlepszymi przyjaciółmi.

– Nie można oczekiwać, żeby wszyscy realizowali wyłącznie polski interes; bardzo byśmy chcieli, ale trzeba patrzeć na rzeczywistość. To przede wszystkim my musimy o niego dbać. Ale dobre relacje pozwalają na to, by w sytuacjach kryzysowych szybko dochodzić do porozumienia – powiedział Fogiel.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej