RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Białoruska adwokat wciąż nie ma dostępu do Ramana Pratasiewicza

Adwokat wciąż nie ma dostępu do Ramana Pratasiewicza (fot. telegram@zheltyeslivy/Anadolu Agency via Getty Images)
Adwokat wciąż nie ma dostępu do Ramana Pratasiewicza (fot. telegram@zheltyeslivy/Anadolu Agency via Getty Images)

Białoruska adwokat wciąż nie ma dostępu do Ramana Pratasiewicza. Prawniczka dwiedziła dziś kilka instytucji, które zajmują się sprawą aresztowanego w niedzielę blogera, w tym areszt śledczy, Komitet Śledczy i KGB – bez skutku. Nie zdołała dotrzeć do swojego kleinta.

Są sygnały, że Pratasiewicz jest w stanie krytycznym. „Prawdopodobnie jest torturowany”

Zabrany wczoraj z pokładu samolotu opozycyjny dziennikarz Raman Pratasiewicz ma być w jednym ze szpitali w Mińsku – informuje telewizja Biełsat....

zobacz więcej

Bloger został zatrzymany w niedzielę w wyniku przymusowego lądowania w Mińsku samolotu lecącego z Aten do Wilna. Wynajęta adwokat odwiedziła dziś różne instytucje, które zajmują się sprawą Ramana Pratasiewicza, w tym areszt śledczy, Komitet Śledczy i KGB. Jednak nie dotarła do swojego klienta.

Niezależne media zwracają uwagę, że wcześniej białoruskie MSW opublikowało nagrane wideo z wypowiedzią Ramana Pratasiewicza. Wynika z niej, że był on już przesłuchiwany i prawdopodobnie bez obecności adwokata.

Komentatorzy zauważają, że tylko naocznie, np. prawnik mógłby orzec, czy bloger był bity po zatrzymaniu. Zwrócili uwagę na dużą ilość makijażu na jego twarzy, widoczną na nagraniu wideo. Wiadomo już, że Sofiję Sapiehę, studentkę która podróżowała razem z Ramanem Pratasiewiczem, aresztowano wstępnie na 2 miesiące.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej