RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Przymusowe lądowanie w Mińsku. Zobacz, jaką trasę pokonał samolot [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Serwis internetowy Flightdar24 udostępnił animację, na której widać fragment trasy samolotu linii Ryanair, który w niedzielę został zmuszony do lądowania w Mińsku z powodu nieprawdziwej informacji o ładunku wybuchowym na pokładzie. Lot FR4978 odbywał się z Aten do Wilna. Na lotnisku białoruskie władze zatrzymały podróżującego na pokładzie opozycyjnego aktywistę i blogera białoruskiego Ramana Pratasiewicza. 26-letni dziennikarz wracał z wakacji w Grecji. Trafił do aresztu.

Mińsk publikuje nagranie z Pratasiewiczem [WIDEO]

Prorządowy białoruski kanał Telegram Żołtyje Sliwy opublikował nagranie wideo, na którym zatrzymany w niedzielę Raman Pratasiewicz mówi, że „jest...

zobacz więcej

Władze Białorusi potwierdziły, że poderwały myśliwiec MiG-29 do pasażerskiej maszyny.

Przywódcy UE na szczycie w Brukseli w poniedziałek w nocy zdecydowali o wprowadzeniu zakazu przelotów przez przestrzeń powietrzną UE dla białoruskich linii lotniczych i uniemożliwieniu im dostępu do portów lotniczych UE oraz zaapelowali do przewoźników lotniczych mających siedzibę w UE o unikanie przelotów nad Białorusią.

Polskie Linie Lotnicze LOT nie będą latać w strefie powietrznej Białorusi. Taką decyzję zarząd spółki. Opracowano już trasy alternatywne, które są uzależnione od kierunku docelowego.

Zobacz także: Białoruś sprawę przechwycenia samolotu wiąże z Hamasem


Jak poinformował rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski, dotychczas w ciągu doby nad terytorium Białorusi przelatywało od trzech do pięciu samolotów polskiego przewoźnika, głównie do Moskwy i do Chin.

Podobne decyzje podjęły też inne linie lotnicze m.in.: Air France, Finnair, KLM, Lufthansa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej