RAPORT

Pogarda

Kapłan klnie i drwi z potrzeby powrotu ludzi do Kościoła. Episkopat reaguje na występy o. Szustaka

O. Adam Szustak jest znany z YouTube'a z coraz ostrzejszych ataków na Kościół Katolicki (fot. YouTube/Langusta na palmie)
O. Adam Szustak jest znany z YouTube'a z coraz ostrzejszych ataków na Kościół Katolicki (fot. YouTube/Langusta na palmie)

Najnowsze

Popularne

Do k...y nędzy, ręce mi opadają – przeklinał w jednym z wywiadów znany z YouTube'a dominikanin, o. Adam Szustak. Atakując swój własny Kościół, zakonnik w wulgarnych słowach drwił z potrzeby „powrotu wiernych do Kościoła”, atakując przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. - Musimy zrobić wszystko, by wierni z powrotem mogli realnie uczestniczyć w liturgii i sakramentach, bo od tego zależy zbawienie - stwierdził abp Stanisław Gądecki, co zdenerwowało o. Szustaka. Na skandaliczny wywiad zareagował sam abp Gądecki, zapraszając zakonnika-celebrytę na rozmowę.

O. Szustak ostro ws. aborcji. Przypomnieli mu, co mówił pół roku temu

Dominikanin Adam Szustak w mocnych słowach skomentował ostatnio spór ws. aborcji. Przekonywał, że podejścia Polaków do tego tematu nie da się...

zobacz więcej

Niecenzuralne słowa padły w ponaddwugodzinnej rozmowie z Karolem Paciorkiem, opublikowanej na kanale Imponderabilia. Dominikanin mówił głównie o tym, co mu się nie podoba w Kościele Katolickim i za co nie lubi hierarchów.

– Jestem zmęczony, zniechęcony, zrozpaczony tą degrengoladą, która się dzieje – powiedział o. Adam Szustak.

Niecenzuralne słowa o. Adama Szustaka o sytuacji w Kościele


Poruszył też temat oświadczenia wydanego przez episkopat „o tym, co jest teraz najważniejszą potrzebą Kościoła”. Chodzi o słowa abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w czasie obrad Rady Stałej na Jasnej Górze ws. duszpasterstwa Kościoła w Polsce w czasie pandemii i po jej ustaniu.

- Pandemia nie tyle zmieniła istotę Kościoła w Polsce, bo ta jest niezmienna, ale bardzo zmieniły się okoliczności zewnętrzne. Musimy zrobić wszystko, by wierni z powrotem mogli realnie uczestniczyć w liturgii i sakramentach, bo od tego zależy zbawienie, a nie od oglądania telewizji – powiedział abp Gądecki. Słowa te wywołały furię u zakonnika.

– Było jakieś spotkanie tam jakieś tam znowu Episkopatu coś tam nie, tamtej komisji nie. i wydali takie tam oświadczenie, m. in. Gądecki, co jest teraz najważniejszą potrzebą Kościoła i pierwszy punkt ku…, który podano, Gądecki go podał, to najważniejsze jest to, żeby teraz zrobić wszystko, co się tylko da, żeby ludzie wrócili do Kościoła, czyli żeby zaczęli chodzić do kościoła. No do ku…y nędzy, w takim razie mi ręce opadają – stwierdził oburzony Szustak.
– Ja nie mam już żadnej nadziei w tych gościach, skoro dla nich najważniejsze teraz jest to, żebyśmy wrócili do kościoła – dodał dominikanin.

Abp Gądecki spotka się z Szustakiem


Słowa o. Szustaka, padające w wywiadzie zarzuty oraz niecenzuralne wypowiedzi spotkały się z reakcją Konferencji Episkopatu Polski. Poinformował o tym we wtorek rzecznik KEP ks. Leszek Gęsiak.

Abp Stanisław Gądecki zaprosił dziś o. Adama Szustaka OP na osobiste spotkanie i do rozmowy o Kościele. Gdy pojawiają się wątpliwości odnośnie do roli Kościoła instytucjonalnego, warto wsłuchiwać się w różne opinie i podjąć konstruktywny dialog” – czytamy we wpisie rzecznika episkopatu. Zobacz także: O. Augustyn Pelanowski wydalony z zakonu paulinów

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej